środa, 26 września 2018. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Kamil Bednarek zaśpiewa podczas suskiego triathlonu

2014-04-17 13:14:16 (ost. akt: 2014-04-17 13:31:35)
Marcin Mądry z Urzędu Miasta i Gminy Susz

Marcin Mądry z Urzędu Miasta i Gminy Susz

Rozmowa z Marcinem Mądrym z Urzędu Miasta i Gminy Susz na temat organizacji Susz Triathlon 2014, który odbędzie się 6 - 7 lipca.

Termin Susz Triathlon Susz 2014 zbliża się dużymi krokami. Zarejestrowało się już około 700 zawodników. Jak pan ocenia tę frekwencję w porównaniu z latami ubiegłymi?

— Zarejestrowało się już niemal 1100 zawodników, z których 800 dokonało opłaty startowej. Bardzo cieszy nas ta liczba. Jest dopiero początek kwietnia a liczba zawodników, którzy zdecydowali się na start w tegorocznych zawodach przewyższyła ilość zawodników, którzy wystartowali w ubiegłym roku. Limity zgłoszeń na poszczególne starty już zostały wyczerpane jednak ze względu na fakt, iż w dalszym ciągu odbieramy sygnały od osób zainteresowanych startem jak dotychczas nie zamknęliśmy możliwości rejestracji. W chwili obecnej weryfikujemy listy startowe, po ich analizie podejmiemy decyzje jak długo formularze rejestracyjne pozostaną otwarte.


Tradycją stało się już, że wśród zawodników są również gwiazdy m.in. kina, ale też dziennikarze, sportowcy... Czy w tym roku też zawita ktoś znany i lubiany?

— Rzeczywiście, od kilku lat odwiedzają nas znane postacie polskiego kina i telewizji. W tym roku będzie podobnie. Nie chcemy ujawniać wszystkich niespodzianek dlatego zdradzę tylko, że w Susz Triathlon 2014 wystartują, m.in. Bartłomiej Topa, Maciej Dowbor, Iwona Guzowska.


Coraz głośniej mówi się, że gwiazdą imprez towarzyszących będzie Kamil Bednarek, czy to prawda?

— No dobrze skoro coraz głośniej się mówi to po raz pierwszy, właśnie na łamach naszego patrona medialnego potwierdzę, że gwiazdą piątkowego wieczoru będzie Kamil Bednarek. Tuż przed nim wystąpi zespół Ragafaya. Sobotni program artystyczny niech pozostanie na razie tajemnicą.

Czy trwające remont na trasie triathlonu mogą zdezorganizują zawody? Czy mogą być problemy z dojazdem w tych dniach do Susza?


— Jest to dla nas kłopot, jednak nie na tyle duży żeby rezygnować z organizacji zawodów. W chwili obecnej na terenie miasta wiele się dzieje jeżeli chodzi o remonty dróg. Rzecz oczywista wiąże się to z utrudnieniami, które dotyczą przede wszystkim osób dojeżdżających do Iławy. Jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Dzisiaj borykamy się z utrudnieniami aby już niebawem korzystać będziemy z nowej drogi. Jeżeli chodzi o triathlon to w tym roku trasa zawodów będzie delikatnie zmieniona. Zawodnicy jak zwykle wystartują z plaży, skierują się do miejscowości Michałowo aby przez Różnowo, Bronowo dojechać do Prabut, gdzie zlokalizowany będzie nawrót. Po nawrocie zawodnik będzie musiał wrócić do Susza. Dystans długi to cztery pętle po w/w trasie. Dystans sprint będzie odpowiednio krótszy. Zgodnie z ustaleniami w triathlonowy weekend droga z Iławy do Susza powinna być otwarta.

Magdalena Rogatty
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages