Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Susz znowu stanie się stolicą polskiego triathlonu

2014-05-29 11:35:11 (ost. akt: 2014-05-29 11:55:39)
Susz Triathlon to jedna z największych imprez sportowych w naszym województwie

Susz Triathlon to jedna z największych imprez sportowych w naszym województwie

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

W dniach 4-6 lipca położone w województwie warmińsko-mazurskim małe miasteczko Susz ponownie stanie się polską stolicą triathlonu. Wszystko to za sprawą kolejnej edycji Susz Triathlon, czyli zawodów z największą tradycją w naszym kraju, sięgającą roku 1991.

Wówczas to po raz pierwszy w tym malowniczym mieście wystąpili „ludzie z żelaza”. Tegoroczne zawody podobnie jak w roku ubiegłym współorganizują Gmina Susz oraz UKS TRS Susz i jak to mają w zwyczaju zamierzają w pełni ugościć wszystkich zawodników, którzy zdecydują się na start w Suszu.

Coraz więcej "Suszaków" na starcie
– Jestem szczęśliwy, że już po raz dwudziesty trzeci możemy do Susza zaprosić wszystkich miłośników tego pięknego i morderczego sportu. Triathlon mocno się zakorzenił w Suszu a wieloletnia tradycja rozgrywania u nas zawodów pozwala nam zapewnić je dla dużej ilości zawodników, z ciekawą oprawą artystyczną, targami Expo i innymi imprezami towarzyszącymi – mówi burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski, który wyjaśnia również fenomen zawodów rozgrywanych w małej miejscowości.

— Jedną z wizytówek naszych zawodów jest podziwiany przez wszystkich uczestników wolontariat, w który angażuje się głównie młodzież z Susza i okolicznych miast. Doceniany jest również doskonały klimat stworzony przez mieszkańców, którzy kibicują na całej trasie zawodów. Tworzone są nawet zorganizowane grupy w miejscowościach, przez które prowadzi trasa kolarska, które dopingują wszystkich uczestników suskiego triathlonu. I co dla nas jest również ważne, z roku na rok coraz więcej mieszkańców Susza startuje w tych zawodach by rywalizować przed swoją publicznością. A rywalizować jest w czym, bowiem organizatorzy suskich zawodów zadbali o to, by każdy miłośnik triathlonu znalazł dystans dla siebie.

Triathlonowy rozkład jazdy
– Zaczynamy w sobotę 5. lipca, gdy do rywalizacji staną zawodnicy startujący na dystansie długim, który od 2007 roku rozgrywany jest w Suszu. Niedziela zacznie się od startów zawodników aquathlonu, a po nich swoje zmagania rozpoczną zawodnicy zgłoszeni do sprinterskiego startu w rywalizacji Open. Na zakończenie czeka najważniejsze, a więc dwa starty w kategorii Mistrzostw Polski kobiet i mężczyzn na dystansie sprinterskim. O medale powalczą seniorzy, młodzieżowcy oraz juniorzy. Dla wszystkich medalistów zagwarantowane są oczywiście wysokie nagrody finansowe, więc jest o co walczyć – mówi dyrektor sportowy imprezy, Jacek Sobucki.

— Doceniamy to, że po raz kolejny Polski Związek Triathlonu powierzył nam organizację Mistrzostw Polski. Jest to dla nas naprawdę duże wyróżnienie – mówi dyrektor generalny Susz Triathlon, Paweł Młynarczyk.

Łączna pula nagród
wyniesie 100 tysięcy złotych

– Priorytetem będzie dla nas przeprowadzenie zawodów bezpiecznych i satysfakcjonujących każdego ich uczestnika. Z dużą uwagą przyglądamy się każdemu detalowi, który jesteśmy w stanie poprawić, by zawody były jeszcze bardziej widowiskowe i atrakcyjne. Pochwalić się możemy wysoką pulą nagród finansowych i rzeczowych, która wyniesie ponad 100 000 zł. Łącznie odbędą się 63. dekoracje, a nagrodzonych w sumie zostanie 210 zawodników. Tutaj duży ukłon w stronę naszych sponsorów, bez których organizacja imprezy na tak wysokim poziomie nie byłaby możliwa.

Najpierw morderczy wyścig,
później koncert Bednarka

Warto nadmienić, że Susz Triathlon to nie tylko wydarzenia sportowe, ale i kulturalne. Zawodnicy, mieszkańcy miasta i nasi goście będą w tym roku świadkami koncertów gwiazd jakich dawno w Suszu nie gościliśmy – Kamila Bednarka i Ragafayi — poinformował nas Marcin Mądry z referatu Promocji Urzędu Miasta w Suszu.

— Zapraszam na pierwszy weekend lipca do Susza, by wspólnie celebrować święto tego sportu w Polskiej Stolicy Triathlonu – zaprasza burmistrz Susza.

red.
ilawa@gazetaolsztynska.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages