Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Rowerem przez Park Krajobrazowy Pojezierza Iławskiego

2014-09-19 10:25:25 (ost. akt: 2014-09-19 10:39:07)
Uczniowie właśnie odszukali ostatnią ukrytą kopertę z zadaniem do wykonania na trasie Rajdu

Uczniowie właśnie odszukali ostatnią ukrytą kopertę z zadaniem do wykonania na trasie Rajdu

Autor zdjęcia: Lubnowy,Piotrkowo,Kamieniec,rajd rowerowy,Zespół Parków Krajobrazowych w Jerzwałdzie

Pracownicy Zespołu Parków Krajobrazowych w Jerzwałdzie (gm. Zalewo) zainspirowani pomysłem nauczyciela ze SP w Kamieńcu, Tadeusza Zmysłowskiego, zorganizowali we współpracy z tą szkołą, rajd rowerowy dla uczniów ze szkół podstawowych. Brało w nim udział 40 młodych cyklistek i cyklistów z Kamieńca, Lubnowych, i Piotrkowa (gminy Susz). 


Uczestniczyli w nim uczniowie z Kamieńca, Lubnowych i Piotrkowa. Trasa rajdu biegła przez piękne Lasy Iławskie, każda z grup biorących udział w tym wydarzeniu jechała inną drogą. Na wyznaczonych trasach każda szkoła miała ukryte zadania do wykonania.

Najwięcej kilometrów do pokonania w jedną stronę, bo aż 20, mieli uczniowie z Lubnowych, a były nimi same dziewczęta. Trasę tę młode cyklistki pokonały bez problemu i o wyznaczonym czasie stawiły się na miejscu spotkania, którym był teren biwakowy przy leśniczówce w Szwalewie nad jeziorem Urowiec. To tutaj wszyscy uczestnicy rajdu mogli odpocząć i posilić się przy ognisku. Po krótkim odpoczynku nadszedł czas na sprawdzenie, czy wszystkie drużyny odszukały ukryte na trasach polecenia i czy udzieliły prawidłowych odpowiedzi. Ponadto zadaniem każdej drużyny było przedstawienie przebiegu swojej trasy pozostałym uczestnikom rajdu, wykorzystując do tego celu kalambury. Kolejnymi zadaniami był quiz wiedzy o Parku Krajobrazowym Pojezierza Iławskiego i konkurencje sportowe. Nie lada wyczynem było najwolniejsze pokonanie trasy rowerem. Ułożone piosenki, hasła i okrzyki rajdowiczów na okoliczność tego wydarzenia oraz piękna słoneczna pogoda, stanowiły wesołą oprawę naszego spotkania. W rajdzie udział wzięło ponad 40 cyklistów. Opiekunami byli nauczyciele ze szkół. Ze Szkoły Podstawowej w Kamieńcu inicjatorem rajdu był Tadeusz Zmysłowski i Joanna Długosz, Prezes Towarzystwa Warmii i Mazur. Ze Szkoły Podstawowej w Lubnowych Arkadiusz Koleśnik i Grzegorz Daszkowski. Ze Szkoły Podstawowej w Piotrkowie Jakub Wierzchowski i Emilia Szymańska. W rajdzie  wzięła również udział Joanna Klimek - dyrektor Szkoły Podstawowej w Kamieńcu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w tym wydarzeniu i zachęceni  wypowiedziami młodszych i starszych cyklistów  zapraszamy na kolejny - już wiosną.

Alina Rodziewicz, ZPKPI iWD Jerzwałd
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages