środa, 15 sierpnia 2018. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

W Suszu sportowo rozpoczęli rok szkolny

2014-09-19 12:53:34 (ost. akt: 2014-09-19 13:08:38)

Autor zdjęcia: Marcin Mądry/Urząda Miasta i Gminy Susz

Dziś w Szkole Podstawowej im. Józefa Bema w Suszu zainaugurowano sportowy rok szkolny. Tradycyjnie już część uczniów klas I-VI sprawdziła swoją formę w biegach, pozostali zachęcali do uczestnictwa w kiermaszu przygotowanym przez poszczególne klasy.

W suskiej szkole podstawowej uczy się aktualnie 556 uczniów, w tym 141 to pierwszaki. 6-latków uczęszczających do pierwszych klas jest 47.

— Co roku rozpoczynamy rok szkolny na sportowo, organizując biegi przełajowe - mówi Jolanta Gierynowicz, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Józefa Bema w Suszu. To nasza szkolna tradycja. Impreza połączona jest z festynem promujący zdrowy styl życia. Propagujemy wśród najmłodszych nawyk zjadania owoców i warzyw pięć razy dziennie, jako głównej składowej każdego posiłku. W tym temacie są organizowane także konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Zorganizowaliśmy konkurs plastyczny na wymyślenie reklamy-plakatu z motywem promującym zdrowe żywienie. Ale też na wykreowanie reklamy słownej w tym temacie. Zwycięzca wyjedzie w nagrodę na basen. m.rogatty@gazetaolsztynska.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages