środa, 26 września 2018. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Susz: niewybuch był kilka metrów od budynku mieszkalnego

2014-10-22 14:49:55 (ost. akt: 2014-10-22 15:03:45)
Zdjęcie jest ilustracją do artykułu, pochodzi z akcji saperów na ulicy Dąbrowskiego w Iławie

Zdjęcie jest ilustracją do artykułu, pochodzi z akcji saperów na ulicy Dąbrowskiego w Iławie

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Policjanci z Iławy zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchu pochodzącego najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Znaleziono go przy budowie wiaduktu kolejowego w Suszu podczas prac ziemnych w odległości kilku metrów od dwupiętrowego budynku mieszkalnego.

Niewybuch zabrali już saperzy z Lidzbarka Warmińskiego. Niebezpieczne znalezisko zostanie zneutralizowane na poligonie

— Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany przez brygadzistę pracującego przy budowie wiaduktu kolejowego w Suszu o znalezieniu podczas prac ziemnych przedmiotu przypominającego swym wyglądem niewybuch. Znaleziono go kilka metrów od dwupiętrowego budynku mieszkalnego — relacjonuje Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Na miejsce przyjechał policjant z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego komendy powiatowej policji w Iławie. Stwierdził, że jest to całkowicie skorodowana bomba lotnicza SD-1. Przedmiot ten najprawdopodobniej pochodzi z czasów II wojny światowej. Policjanci, do czasu przybycia saperów z Lidzbarka Warmińskiego zabezpieczali znalezisko.

— Przypominamy: w przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym fakcie policję. W żadnym wypadku nie dotykajmy i nie przenośmy tych przedmiotów. W miarę możliwości oznaczmy miejsce, w którym znajdują się niewybuchy, nie dopuśćmy by inne osoby naraziły się na niebezpieczeństwo — apeluje rzeczniczka iławskiej policji.

red.
ilawa@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages