Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Droga Chełmżyca - Ząbrowo już otwarta


2014-10-26 08:00:00 (ost. akt: 2014-10-25 17:41:47)
Droga Chełmżyca-Ząbrowo

Droga Chełmżyca-Ząbrowo

Autor zdjęcia: arch. UMiG Susz

Dobra wiadomość dla mieszkańców powiatu, a szczególnie wsi Chełmżyca i Ząbrowo. Od czwartku 23 października można przejechać nową drogą na trasie Chełmżyca - Ząbrowo. Ma ona szerokość 5 metrów. Powstał też przy niej chodnik.

Inwestycja została dofinansowana ze środków Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Całkowita wartość zadania wyniosła 451.912,97zł. Uzyskane dofinansowanie to 225.956,00 zł.
W ramach pierwszego etapu realizowanego w 2012 roku droga uzyskała nawierzchnię utwardzoną kruszywem łamanym stabilizowanym mechanicznie. Drugi etap obejmował ułożenie nawierzchni bitumicznej na całej długości jezdni, której szerokość po przebudowie wynosi 5 m. Wykonano również wjazdy na posesje i pola uprawne oraz zjazdy na przyległe drogi. Na całej długości przebudowanego odcinka wykonano nowe oznakowanie pionowe i poziome. Na odcinku drogi usytuowanym w Chełmżycy zamontowano próg zwalniający, który zmusi  kierowców do ograniczenia prędkości na wjeździe do miejscowości, co znacznie poprawi bezpieczeństwo na drodze w obrębie istniejącej zabudowy. Wzdłuż drogi od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 521 powstał chodnik dla pieszych o szerokości 1,5 m wraz z dojściami do posesji.W czwartek 23 października w Chełmżycy właśnie odbyło się otwarcie drogi tej drogi. W uroczystości zorganizowanej przez mieszkańców udziel wzięli m.in. burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski, wiceburmistrz Zdzisław Zdzichowski, radny rady miejskiej w Suszu Bogusław Dziki, sołtys Chełmżycy Stanisław Posacki a także mieszkańcy wsi.

red. mr


SUSZ

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na susz.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Magda Rogatty
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages