środa, 26 września 2018. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

100 strażaków opanuje zakład w Redakach. Będą ewakuować ludzi!

2014-11-06 10:25:09 (ost. akt: 2014-11-06 10:30:48)

Autor zdjęcia: Arch. PSP Iława

Najbliższy piątek 14 listopada w Redakach w gminie Susz będzie się działo... Strażacy odbędą tam ćwiczenia na wypadek wystąpienia poważnej awarii z gazem propan - butan. Odbędą się one na terenie Zakładu Dużego Ryzyka DragonGaz w Redakach. Będą utrudnienia w ruchu i prawdziwa ewakuacja mieszkańców.

W piątek 14 listopada o godzinie 11:00 dojdzie do niekontrolowanego rozszczelnienia układu rozładunku cysterny z mieszaniną propanu i butanu. Pierwsze działania ratownicze podejmą sami pracownicy zakładu, jednak rozmiar zdarzenia spowoduje, że konieczny będzie udział służb ratowniczych.
To oczywiście czarny scenariusz, który zaplanowany został na potrzeby ćwiczeń zarządzonych przez warmińsko-mazurskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie. 
Zakłady o takiej charakterystyce wymagają realizacji ćwiczeń doskonalących nie rzadziej, niż raz na trzy lata – należy nadmienić, że na terenie województwa znajdują się jedynie dwa zakłady tego typu.
 Ćwiczenia mają na celu praktyczne przećwiczenie możliwości podejmowania skutecznych działań ratowniczo-gaśniczych przez strażaków zawodowych i ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych. Analizowane będzie również współdziałanie całego systemu, w którego skład wchodzą również policjanci, ogniwa zarządzania kryzysowego na poziomie gmin i powiatu jak również specjaliści w danych dziedzinach ratowniczych.

W ćwiczeniach udział weźmie około 100 strażaków z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie oraz z jednostek OSP z terenu całego powiatu a także inne służby. W związku z tym spodziewać się można na terenie miejscowości Redaki utrudnień w ruchu drogowym a także praktycznego przeprowadzenia ewakuacji mieszkańców pobliskich domostw.Oficer Prasowy KP PSP w Iławie: mł. kpt. Krzysztof Rutkowski


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na susz.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Magda Rogatty
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages