środa, 26 września 2018. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Pożar fabryki? Spokojnie, jesteśmy na to gotowi!

2014-11-15 13:18:22 (ost. akt: 2014-11-15 13:28:52)

Autor zdjęcia: PSP w Iławie

W piątek w miejscowości Redaki, gm. Susz (powiat iławski) na terenie rozlewni gazu płynnego propan-butan DRAGONGAZ sp. z o.o. odbyły się ćwiczenia Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej - „REDAKI 2014”.

DRAGONGAZ sp. z o.o. jest jednym z dwóch zakładów dużego ryzyka wystąpienia poważnej awarii przemysłowej na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Ćwiczenia tego typu realizowane muszą być cyklicznie zgodnie z przepisami, co trzy lata. Organizatorami ćwiczeń była Komenda Wojewódzka w Olsztynie oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Iławie.

W ćwiczeniach udział wzięły także wybrane siły i środki jednostek ochrony przeciwpożarowej powiatu iławskiego oraz aplikacyjnie siły odwodowej Kompanii Gaśniczej „Jeziorak” i specjalistycznej grupy ratownictwa chemicznego z Olsztyna.

Ćwiczenia miały na celu m.in. doskonalenie działań ratowniczo-gaśniczych, w szczególności z zakresu ratownictwa chemicznego, udzielania kwalifikowanej pomocy medycznej oraz współpracy z innymi służbami. Dzięki ćwiczeniom możliwe było sprawdzenie w praktyce takich elementów, jak koordynacja działań, zasad dowodzenia na szczeblach interwencyjnym i taktycznym oraz organizacji wymaganego zaopatrzenia w wodę.

Analizie poddano również zabezpieczenie logistyczne, możliwości wypracowania optymalnych rozwiązań, a także sprawdzenie funkcjonowania Zewnętrznego Planu Ratowniczego oraz systemów zabezpieczeń i możliwości gaszenia pożaru rozlewni gazu płynnego już na poziomie działań podjętych przez pracowników zakładu. Ważnym aspektem ćwiczeń była możliwość prowadzenia ewakuacji mieszkańców Redak, która w przypadku wystąpienia realnego zdarzenia mogłaby objąć całą miejscowość.

Źródło: KP PSP w Iławie

Zobacz galerię zdjęć z ćwiczeń!
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages