środa, 26 września 2018. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Firma Amex - Bączek ufundowała kamizelki odblaskowe dla dzieci z gminy Susz

2014-11-18 16:24:26 (ost. akt: 2014-11-18 16:33:44)

Autor zdjęcia: Magdalena Prasek

Firma Amex - Bączek ufundowała uczniom klas pierwszych i drugich z gminy Susz kamizelki odblaskowe. Włączyła się tym samym do akcji prowadzonej przez "Gazetę Iławską", która ma na celu poprawić bezpieczeństwo dzieci, które poruszają się po zmroku, po terenie niezabudowanym.

Kamizelki odblaskowe pozwolą dzieciom bezpiecznie poruszać się po drogach po zmroku, poza obszarem zabudowanym. Noszenie widocznych elementów odblaskowych jest obowiązkiem. Przepis ten wszedł w życie 31 października. Akcja, którą zorganizowała "Gazeta Iławska" jest skierowana do wszystkich dzieci, ale szczególnie do dzieci wiejskich, które częściej niż dzieci miejskie, poruszają się po terenie niezabudowanym, po zmroku. Dzięki Firmie Amex - Bączek, uczniowie ze szkół w Piotrkowie, Babiętach Wielkich, Jawtach Wielkich i Lubnowy Wielkich nie muszą już martwić się o odblaski. 
Przypomnijmy, od 31 sierpnia 2014 roku każdy pieszy poruszający się po zmroku poza obszarem zabudowanym ma obowiązek nosić elementy odblaskowe.

Nakazuje to znowelizowana ustawa - Prawo o ruchu drogowym. W art. 4 a czytamy: "Pieszy, poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku". m.rogatty@gazetaolsztynska.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages