Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Nadleśnictwo Susz ma swój sztandar

2014-11-24 12:57:07 (ost. akt: 2014-11-24 13:13:51)

Autor zdjęcia: UMiG Susz

W listopadzie odbyło się uroczyste nadanie sztandaru Nadleśnictwu Susz, które połączone było z obchodami jubileuszu 90-lecia Lasów Państwowych. Sztandar ufundowany został z inicjatywy Społecznego Komitetu Fundacji Sztandaru Nadleśnictwa Susz przez pracowników i emerytów Nadleśnictwa, jako wyraz zjednoczenia i solidarności.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście – Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie, duchowieństwo, przedstawiciele lokalnych władz gminy i powiatu, służby mundurowe, przedstawiciele sąsiednich nadleśnictw, kół łowieckich oraz pracownicy i emeryci Nadleśnictwa Susz. W trakcie uroczystości Naczelnik Wydziału Organizacji i Kadr RDLP w Olsztynie, Marcin Żurkowski, odczytał i przekazał Nadleśniczemu Jackowi Karczewskiemu zarządzenie Dyrektora RDLP w Olsztynie w sprawie nadania sztandaru Nadleśnictwu Susz.

Następnie fundatorzy sztandaru poproszeni zostali o symboliczne wbicie gwoździ honorowych w drzewiec sztandaru i złożenie podpisów w księdze pamiątkowej. W kolejnym etapie ceremonii kapelan olsztyńskich leśników – ks. Mariusz Rybicki - poświęcił sztandar.

 Kulminacyjnym punktem uroczystości było nadanie sztandaru Nadleśnictwu przez Dyrektora RDLP w Olsztynie, Małgorzatę Błyskun.
Sztandar z rąk Dyrektora przyjął Nadleśniczy Jacek Karczewski, a następnie przekazał go pocztowi. Po ceremonii wszyscy uczestnicy udali się na mszę świętą do Kościoła św. Rozalii w Suszu. Wydarzenie uświetnił swą grą zespół sygnalistów myśliwskich „Lira".Źródło: UMiG Susz

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Lesnik #1573599 | 109.243.*.* 24 lis 2014 18:27

    Przegnać do lasu tego niby leśnika w kolorace do lasu i strzelać do niego jak do odyńca,widać że dobrze wykarmiony ten klecha.!!!!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages