środa, 26 września 2018. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Suskie spotkanie noworoczne. Wyróżniono liderów promocji gminy

2015-01-18 12:02:58 (ost. akt: 2015-01-23 22:36:17)
Gospodarzem spotkania noworocznego był burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski (przy mikrofonie)

Gospodarzem spotkania noworocznego był burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski (przy mikrofonie)

Autor zdjęcia: Magdalena Rogatty

W piątek 16 stycznia Zajazd w Chełmżycy wypełnił się gośćmi zaroszonymi na spotkanie noworoczne przez burmistrza Susza Krzysztofa Pietrzykowskiego. Zaproszenie na spotkanie z samorządowcami z Susza przyjął m.in. nowy marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin i jego zastępczyni Anna Wasilewska. Burmistrz podsumował trudny rok 2014 oraz wyróżnił osoby i instytucje szczególnie działające na rzecz gminy Susz.

Burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski miał się czym pochwalić jeśli chodzi o stan finansów gminy - mówił o spadku zadłużenia i utrzymującej się stabilizacji finansowej przy nieustannym inwestowaniu. Podziękował za wsparcie i życzliwość ze strony Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, który dysponuje środkami unijnymi. Głos zabrał nowy marszałek Gustaw Marek Brzezin, senator RP Stanisław Gorczyca, posłanka na Sejm RP Elżbieta Gelert. Kilka ciepłych słów powiedział także nowy starosta Marek Polański, który zapewnił burmistrza Susza o kontynuacji dobrej współpracy. Podczas oficjalnej części spotkania Krzysztof Pietrzykowski wyróżnił osoby, które w szczególny sposób działały bądź promowały gminę Susz w regionie i w kraju. Statuetki Liderów Promocji Gminy Susz otrzymali:

•• Karol Kaliś – najlepszy suski biegacz. Do najważniejszych osiągnięć uzyskanych w 2014 roku należą; wysoka pozycja w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w biegu na 10km w Białogardzie, w Mistrzostwach Polski seniorów w biegu na 10km w Postominie oraz wysoka lokata i miano najlepszego Polskiego zawodnika 33 Międzynarodowych Biegach im. Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu. Karol zajął również pierwsze miejsce w Biegu Kaszubskim na 10km w Rumi.•• Paweł Młynarczyk – Dyrektor organizacyjny zawodów Susz Triathlon 2014 i 2015. Za promocję Gminy Susz na terenie kraju poprzez organizację jednych z największych polskich zawodów triathlonowych.

•• Stefan Tomczyk – Za promocję Gminy Susz podczas licznych zawodów triathlonowych na terenie kraju i zagranicy a przede wszystkim za ukończenie ó Ironmana na Sardynii we Włoszech. Pan Stefan Tomczyk po za sukcesami sportowymi bardzo mocno wspiera organizację suskich zawodów triathlonowych angażując środki finansowe a także zasoby ludzkie prowadzonej przez siebie firmy za co należą mu się ogromne podziękowania.

•• Jacek Sobucki – Za promocję Gminy Susz poprzez uczestnictwo w licznych zawodach triathlonowych na terenie kraju i zagranicy a przede wszystkim za ukończenie pełnego Ironmana na Majorce w 2014 roku oraz zawodów Bulbaster w Anglii. Przypomnijmy ze dystans pełnego Ironmena to 3800m pływania, 180km jazdy rowerem oraz przebiegnięcie pełnego maratonu – czyli 42 kilometrów i 200 metrów.•• Mariusz Biskupski - Za promocję Gminy Susz poprzez uczestnictwo w licznych zawodach triathlonowych na terenie kraju i zagranicy a przede wszystkim za ukończenie pełnego Ironmana na Majorce w 2014 roku.•• Mariusz Augustyniak – za zdobycie „Korony Maratonów Polskich” w 2014 roku. Wspomniany tytuł przyznawany jest przez organizatorów pięciu największych maratonów w Polsce.•• Klub Sportowy „Piechotka Team” – za organizację Mistrzostw Polski Mieszanych Sztuk Walki, które od kilku lat odbywają się właśnie w Suszu. Zawody przyciągają do Susza setki zawodników, chcących powalczyć o najważniejszy krajowy tytuł czyli Mistrzostwo Polski. Jarosław Piechotka wraz z Kadrą Narodową Polski brał udział w Mistrzostwach Świata we Włoszech, gdzie wywalczył tytuł Mistrza Świata. po za nim tytuł najlepszego zawodnika na świecie zdobyło jeszcze dwóch jego podopiecznych.

•• Kapela ludowa „Suse” – w 2015 roku obchodzi jubileusz 10-lecia istnienia. Przez lata swojej działalności zespół brał udział w niezliczonych uroczystościach i wydarzeniach kulturalnych na terenie gminy Susz a także wielokrotnie reprezentował nasze miasto w festiwalach 
i przeglądach na terenie ościennych województw. Od 2011 roku zespół występuje w dwóch formach: ludowej i biesiadnej. W roku 2014 kapela „Suse” zajęła 2 miejsce w Regionalnym Przeglądzie Piosenki Biesiadnej i Ludowej, który miał miejsce w Bałoszycach oraz Grand Prix Festiwalu Piosenki Cygańskiej w Dzierzgoniu. •• Suski Ośrodek Kultury – za organizację Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego 
o Puchar Burmistrza Susza. W tym roku zorganizowany zostanie 6 edycja turnieju, w którym udział biorą pary z terenu całego kraju. W ubiegłorocznym turnieju udział wzięło ponad 150 par. Zapraszamy wszystkich miłośników pięknych strojów, wspaniałej muzyki ale przede wszystkim tańca prezentowanego członków najlepszych szkół tańca na kolejny turniej, który odbędzie się 16 maja.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na susz.wm.pl w ramkę "TWOJE KONTO", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj. 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Magda Rogatty
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ktosiek #1638661 | 31.61.*.* 18 sty 2015 20:56

  Hordejuk jest radna sejmiku wojewodzkiego i to chyb jedyna z powiatu.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. blue #1638647 | 89.228.*.* 18 sty 2015 20:47

  Ciekawe kto płaci za całonocną imprezę dla 300 osób z poczęstunkiem i zabawą taneczną?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. po co #1638524 | 94.40.*.* 18 sty 2015 18:57

  wrzucać 33 zdjęcia z mało znaczącego spotkania?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages