Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Stawki za wodę i ścieki bez zmian, ale w 2016 r. będzie podwyżka

2015-03-06 17:30:45 (ost. akt: 2015-03-06 14:45:19)
Gościem sesji w Suszu był prezes Zakładu Usług Komunalnych w Suszu Bolesław Niemkiewicz (na zdjęciu pierwszy z prawej)

Gościem sesji w Suszu był prezes Zakładu Usług Komunalnych w Suszu Bolesław Niemkiewicz (na zdjęciu pierwszy z prawej)


Wczoraj tj. 5 marca, w Suszu obradowała IV sesja Rady Miejskiej. Prezes Zakładu Usług Komunalnych w Suszu Bolesław Niemiekwicz zwrócił uwagę rady na problem nie segregowania śmieci przez mieszkańców gminy...


KUP E-WYDANIE
Obrady były dość długie i bardzo owocne. Radni podjęli aż dziewięć uchwał w różnych sprawach. Najciekawsze to rozpatrzenie skargi na burmistrza Susza złożonej przez mieszkańca Kamienica, dotyczącej podniesienia ekwiwalentu dla strażaków - członków OSP. Kolejny temat to utrzymanie dotychczasowej taryf na wodę w 2015 roku.

Radni postanowili nie podnosić cen wody oraz opłat za odprowadzenie ścieków. I tak mieszkańcy gminy zapłacą stawki jak w 2014 r., czyli za metr wody 4 zł 04 gr, a za ścieki 5 zł 34 gr. Jak powiedział Bolesław Niemkiewicz, prezes suskiego Zakładu Usług Komunalnych, obecne stawki pozwolą na utrzymanie ciągłości działalności firmy. Szczegółowa analiza pokazała, że w 2016 roku trzeba będzie jednak nieznacznie podnieść stawki za wodę i ścieki. Zakład będzie miał duże wydatki inwestycyjne na oczyszczalni ścieków. Prezes wypowiedział się także na temat segregacji śmieci, którą powinni prowadzić mieszkańcy gminy, a której nie prowadzą, mimo że zobowiązali się do tego. To jest według prezesa poważny problem, który należy jak najszybciej rozwiązać. Sprawa ma wrócić na sesję w najbliższym czasie.

Dyskutowano także na temat podniesieniem stawki ekwiwalentu pieniężnego przysługującego członkom OSP Gminy Susz za udział w działaniach ratowniczych lub szkoleniu pożarniczym organizowanym przez Państwową Straż Pożarną lub Gminę Susz. Burmistrz zaproponował małe podwyżki. Strażacy otrzymają 15 zł za godzinę za akcje ratownicze, a za udział w szkoleniach stawka będzie wynosić 7 zł za godzinę. 


Radni dokonali zmian w budżecie gminy. Zmienili uchwałę wieloletniej prognozy finansowej gminy na lata 2015-2024. Postanowiono wydzierżawić bez przetargu działki położone na terenie miasta, przyjęto zmiany w treści statutu Związku Gmin "Jeziorak ” oraz wyrażono zgodę na nabycie od skarbu państwa w formie komunalizacji, gruntów stanowiących drogę.

Suska Rada Miejska obradowała w składzie:
Zbigniew Skolimowski, Przemysław Tuliński, Hubert Młynarczyk, Paweł Bluj, Bogdan Dziki, Marian Górny, Kazimierz Mrówczyński, Krzysztof Przybysławski, Marek Puciński, Wioletta Siecińska, Tomasz Słupek, Ludomir Surówka, Iwona Walesiak, Grzegorz Zalewski, Stanisław Żarnecki.
Wiesław Raczkowski

[url=http://kupgazete.pl/Wydanie/14163KUP E-WYDANIE[/url]
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages