Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Ćwiczyli umiejętność porozumiewania się i pracy w zespole

2015-03-07 18:09:59 (ost. akt: 2015-03-07 15:24:02)
Pamiątkowe zdjęcie uczestników projektu unijnego

Pamiątkowe zdjęcie uczestników projektu unijnego

Autor zdjęcia: Źródło: Urząd Miasta i Gminy Susz

Zakończył się pierwszy etap projektu unijnego pt. ”Współpraca się opłaca”, który był realizowany od listopada 2014 r. do lutego 2015 r., a którego partnerem była Gmina Susz. 
Wzięli w nim udział także przedstawiciele organizacji pozarządowych z gminy Kisielice oraz z Prabut.

Uczestnikami szkoleń byli przedstawiciele samorządów oraz organizacji pozarządowych z Gminy Susz, z Gminy Kisielice oraz Miasta i Gminy Prabuty. 
Odbywały się szkolenia dla zakwalifikowanych uczestników, w zakresie zapoznania się z dobrymi praktykami dotyczącymi współpracy administracji publicznej z organizacjami pozarządowymi w ramach Modelu Współpracy Administracji Publicznej i Organizacji Pozarządowych.
Trenerzy przedstawili i omówili kilkanaście przykładów praktycznego wdrażania projektów w gminach i małych miastach. Prowadzący w trakcie zajęć kładli duży nacisk na rolę lidera i budowanie właściwych relacji w zespole. Warsztaty uświadomiły uczestnikom, że mobilizowanie i angażowanie do działania wszystkich członków grupy, właściwe zarządzanie czasem i prawidłowa informacja zwrotna, stanowią ważne elementy w osiąganiu sukcesu, właściwych oddziaływań i stosunków międzyludzkich we wszelkiego rodzaju zbiorowościach formalnych i nieformalnych. Ważnym elementem cyklu szkoleń, były wspólne spotkania grup samorządowców i przedstawicieli organizacji pozarządowych poszczególnych gmin. Uczestnicy mieli możliwość porozmawiania na tematy dotyczące poszczególnych jednostek i zespołów w ramach zajęć praktycznych i ćwiczenie umiejętności porozumienia się i zarządzania zasobami ludzkimi w czasie gier szkoleniowych. Podczas zajęć szkoleniowych z komunikacji interpersonalnej, grupę odwiedził burmistrz Susza Krzysztofa Pietrzykowskiego. 
Od marca uczestnicy szkoleń rozpoczynają kolejne zadania na rzecz budowania dialogu społecznego, poprzez pracę w zespołach nad stworzeniem Gminnej Strategii Współpracy na lata 2015 – 2020.
Szkolenia zakończył się 15 lutego uroczystym wręczeniem certyfikatów.

Projekt unijny realizowała Fundacja Rozwoju Warmii i Mazur.

Źródło: Urząd Miasta i Gminy Susz


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ... #1684084 | 217.99.*.* 7 mar 2015 22:03

    Szkoda tylko, że zdjęcia zostały zrobione "kalkulatorem". Nie mieliście normalnego aparatu?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages