Pałac wygrał trzeci mecz z rzędu

2015-03-09 10:22:12(ost. akt: 2015-03-09 10:37:34)

Autor zdjęcia: archiwum Pałacu Kamieniec

Trwa dobra passa zespołu Centrum Sportu i Rekreacji Pałac Kamieniec w trzeciej lidze siatkówki seniorów naszego województwa. Zespół z Susza wygrał 3:0 w Ostródzie. Była to trzecia wygrana Pałacu z rzędu.
Oto relacja Piotra Zdzichowskiego, kierownika i menadżera suskiego zespołu.
— To była trzecia wygrana z rzędu drużyny Pałacu Kamieniec w czwartym spotkaniu rundy rewanżowej trzeciej ligi. Mecz został rozegrany w Ostródzie z zespołem SMS MLKS Foto Ola Ostróda, wiceliderem naszej grupy. W pierwszym meczu rozegranym w hali Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II w Suszu, górą była drużyna z Ostródy, wygrywając w trzech setach. Rewanżowy pojedynek rozegrany został w Zespole Szkół w Ostródzie przy ulicy Wyszyńskiego 2. Wynik meczu: 3:0 dla CSiR.

Patrząc na tabelę można by stwierdzić, że będzie to spacerek dla gospodarzy. Nic bardziej mylnego. Nasza drużyna przystąpiła do meczu w najsilniejszym składzie, w przeciwieństwie do pierwszego meczu tych drużyn i bardzo skoncentrowana. Po dwóch wygranych z rzędu z Rybnem i Lidzbarkiem apetyt urósł do trzeciej wygranej.

Początek meczu wyrównany, ale tylko do połowy seta. Później drużyna z Kamieńca zdobywała po kilka punktów w jednym ustawieniu, kończąc seta z dużą przewagą. Drugi i trzeci set również pod dyktando naszej drużyny. Gospodarze tylko przez chwile prowadzili wyrównaną grę. We wszystkich setach drużyna z Kamieńca zdecydowanie przewyższała gospodarzy umiejętnościami w każdym elemencie gry. Szczelny blok, dobra gra w obronie — to wszystko przełożyło się na dokładne rozegranie przez Łukasza Brzezińskiego. Mocny atak Sebastiana Suskiego, Marcina Kupniewskiego i Tomka Świstowskiego na pojedynczym bloku był formalnością. Na pochwałę zasługują nasi libero Dawid Wasiewicz i Patryk Waś, którzy dokładnie odbierali zagrywki i bronili ataki gospodarzy. Oczywiście na pochwałę zasługuje cały zespół, bo wszyscy zawodnicy przyczynili się do zwycięstwa.

••• W najbliższą sobotę 14. marca siatkarze Pałacu rozegrają ostatni mecz sezonu 2014/15. — W hali Centrum Sportu i Rekreacji w Susz zmierzymy się z Wilczkiem Wilkowo, początek pojedynku o godzinie 12.00. Mamy tyle samo punktów, co drużyna z Wilkowa. Zespół, który wygra to spotkanie, zajmie trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej III ligi — tłumaczy Marzena Pietroczuk, trenerka zespołu z Kamieńca.

MLKS Foto Ola Ostróda — CSiR Pałac Kamieniec 0:3 (17:25, 20:25, 20:25)