środa, 15 sierpnia 2018. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Echa skargi na burmistrza Susza

2015-03-17 09:15:52 (ost. akt: 2015-03-17 09:45:32)
Projekt spornej drogi w kamieńcu w gminie Susz

Projekt spornej drogi w kamieńcu w gminie Susz

Autor zdjęcia: Wiesław Raczkowski

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta w Suszu, radni debatowali przez dłuższą chwilę nad rozpatrzeniem skargi pewnego mieszkańca wsi Kamieniec na burmistrza Susza Krzysztofa Pietrzykowskiego. Na prośbę zainteresowanego nie ujawniamy nazwiska skarżącego. Chodzi o budynki, które zakupił on na terenie szkoły.

Cała sprawa jest dość zawiła. Mieszkaniec Kamieńca nabył budynki na terenie szkoły w Kamieńcu. Do tej pory dzielił drogę dojazdową do swojego budynku ze szkołą. Ale na posesji mieszkańca pojawił się ciężki sprzęt związany z prowadzeniem firmy budowlanej. To stwarzało pewne niebezpieczeństwo dla dzieci, które przebywają na terenie szkoły. Burmistrz widząc co się dzieje postanowił przesunąć sporną drogę, by ta była wydzielana dla mieszkańca Kamieńca. Projektant wykonał już dwukrotnie plany drogi ale zawsze coś było nie tak. Mieszkaniec miał jakieś zastrzeżenia. W czasie sesji przedstawił on swoje racje a burmistrz swoje wyjaśnienia. Do mediacji włączył się przewodniczący rady Zbigniew Skolimowski oraz radny Grzegorz Zalewski. Wypracowano pewien kompromis, który zadowalał obie strony, które miały podpisać odpowiednie porozumienie. Gmina miała wykonać jeszcze jeden projektu i potem sfinansować przesunięcie drogi oraz odgrodzić od terenu szkoły. Wszystko z myślą o bezpieczeństwie uczniów. Na sesji nie doszło jednak do podpisania porozumienia bowiem ów mieszkaniec przepisał mieszkanie na swoje dzieci. Trzeba będzie poczekać aż prawowici właściciele podpiszą z burmistrzem odpowiednie dokumenty.

Jaki będzie koszt dla gminy
Wiadomo, że uzgodnienia z projektantem oraz wykonanie nowej drogi zamknie się kwotą około 20 tysięcy złotych. Nieoficjalnie wiadomo, że cała ta sytuacja jest zaszłością, która swego czasu nie została w sposób odpowiedni uregulowana. Ktoś sprzedał mieszkanie, ale zapomniał o bezpieczeństwie drogowym. Polubowne rozwiązanie konfliktu jest zasługą całej rady.

Wiesław Raczkowski
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. s #1696625 | 37.152.*.* 23 mar 2015 17:17

    Z burmistrzem wszystko mozna rozwiązać, prawie każdy problem. Wystarczy porozmawiać, przedstawić sytuację.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages