Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Januszewo gości mistrzostwa województwa w ujeżdżaniu, nie zabraknie atrakcji dla dzieci

2015-03-26 17:21:01 (ost. akt: 2015-03-26 17:43:24)
Ujeżdżanie to piękna i pełna elegancji dyscyplina. Można ją porównać do łyżwiarstwa figurowego czy tańca

Ujeżdżanie to piękna i pełna elegancji dyscyplina. Można ją porównać do łyżwiarstwa figurowego czy tańca

Autor zdjęcia: arch. Stajnia Januszewo

W najbliższy weekend (28-29 marca) w Ośrodku Jeździeckim w Januszewie (gmina Susz) odbędą się I Halowe Mistrzostwa Warmii i Mazur w Ujeżdżeniu. Organizatorzy przewidzieli także atrakcje dla dzieci.

Organizator zaplanował rozegranie oficjalnych mistrzostw regionu w 3 klasach: L, P oraz N, przy czym L jest klasą dla początkujących jeźdźców bądź młodych koni natomiast w klasie N zawodnicy muszą się już wykazać wysokimi umiejętnościami oraz dobrym wytrenowaniem konia.

— Ujeżdżenie, zwane królową dyscyplin jeździeckich, polega na harmonijnym wykonywaniu serii określonych wcześniej w programie ruchów; figur na arenie, zwanej czworobokiem — tłumaczy Mikołaj Zagrodzki ze Stajni Januszewo. — Jest to piękna i pełna elegancji dyscyplina. Można ją porównać do łyżwiarstwa figurowego czy tańca — dodaje organizator.

To już kolejne spotkanie ujeżdżeniowców w Januszewie, natomiast Halowe Mistrzostwa rozgrywane są po raz pierwszy. — Moją intencją jest propagowanie tej dyscypliny w regionie poprzez organizowanie takich imprez — tłumaczy Zagrodzki.

Zapraszamy w sobotę od godz. 13.00, a w niedzielę od godz. 9.00. W niedzielę zapraszamy również dzieci na bezpłatne „oprowadzanki” na kucyku w godz. od 11 do 12. Dojazd oraz szczegóły na www.januszewo.eu.

red.
ilawa@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages