Świstaczki lepsze od Wasyla podczas Siatkarskiej Majówki

2015-05-05 07:30:44(ost. akt: 2015-05-06 13:55:14)
Świstaczki (cześć składu, całe zdjęcie znajduje się w galerii)

Autor zdjęcia: Zbigniew Wasilewski

W hali Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu odbył się Otwarty Turniej Piłki Siatkowej Kobiet "Siatkarska Majówka 2015", zorganizowany przez KS Tęcza Kamieniec oraz CSiR Susz.
Oto relacja Daniela Szczepańskiego z Tęczy Kamienic.
— Do rozgrywek zgłosiło się 5 drużyn. Turniej rozgrywany był na dwóch boiskach systemem "każdy z każdym", do dwóch wygranych setów, do 25 punktów. Mimo, że wszystkie mecze zakończyły się wynikami 2:0, to były zacięte, wyrównane i pełne emocji.

Już w pierwszym meczu drużyna Świstaczków trafiła na silny opór Volley Vasyl. Pierwszy set zakończył się wynikiem 26:24 dla Świstaczków, które cały czas musiały gonić wynik i dzięki doświadczeniu wyniesionemu z Miejskiej Ligi Siatkówki Kobiet w Nowym Dworze Gdańskim (zajęły drugie miejsce) zdołały odrobić straty, obronić piłkę setową i zdobyć dwupunktową przewagę dającą zwycięstwo w secie. W drugiej odsłonie pojedynku gimnazjalistki z Susza podłamane niewykorzystaną szansą na zwycięstwo w pierwszym secie, zdobyły tylko 13 punktów.

Kolejne ciężkie chwile Świstaczki przeżyły w konfrontacji z MKS Zryw-Volley Iława. Iławiankom ewentualne zwycięstwo dawało możliwość walki o drugie miejsce, po niespodziewanie łatwej porażce z Volley Vasyl (12:25; 18:25). Świstaczki z kolei przybliżyłyby się do zwycięstwa (po dwóch wygranych meczach z Volley Vasyl i Volley Sadlinki).

Początki setów bezapelacyjnie należały do najmłodszej drużyny Zrywu: szybko zdobywały kilka punktów przewagi, które traciły w końcówce. Porażka 0:2 pozbawiła "Zrywiary" walki o drugie miejsce w turnieju. Zwłaszcza, że Volley Vasyl miał przed sobą mecz z Volley Sadlinki, dla których turniej od samego początku źle się układał. Drużyna z Sadlinek dobre sety przeplatała złymi. Potrafiła walczyć jak równy z równym z MKS Zryw-Volley Iława oraz Volley Żeromki, by jednak przegrać spotkanie po serii prostych błędów. Na nieszczęście dla iławianek Volley Vasyl wygrał z Sadlinkami i zapewnił sobie drugie miejsce w turnieju.

W ostatnim meczu Świstaczki potrzebowały wygrać tylko jednego seta z Volley Żeromki, które grały swój pierwszy turniej w tym składzie i pokonały tylko Volley Sadlinki (po zaciętej walce w pierwszym secie). Jednak Świstaczki podeszły do sprawy na poważnie i bez większych problemów wygrały 2:0.

WYNIKI MECZÓW
MKS Zryw Volley Iława - Volley Żeromki 2:0 (25:17; 25:15)
Volley Vasyl - Świstaczki 0:2 (24:26; 13:25)
Volley Sadlinki - Świstaczki 0:2 (12:25; 9:25)
MKS Zryw Volley Iława - Volley Vasyl 0:2 (12:25; 18:25)
Volley Żeromki - Volley Vasyl 0:2 (19:25; 18:25)
Volley Sadlinki - MKS Zryw Volley Iława 2:0 (15:25; 24:26)
Świstaczki - MKS Zryw Volley Iława 2:0 (25:21; 25:23)
Volley Żeromki - Volley Sadlinki 2:0 (26:24; 25:12)
Volley Vasyl - Volley Sadlinki 2:0 (25:13; 25:20)
Świstaczki - Volley Żeromki 2:0 (25:13; 25:12)