środa, 29 stycznia 2020. Imieniny Franciszka, Konstancji, Salomei

Hiszpańskie wolontariuszki w Suszu

2015-06-11 15:16:26 (ost. akt: 2015-06-12 09:57:08)

Autor zdjęcia: Lucyna Górnik

Maria Josefa Carrillos Morales, Maria Josefa del Carmen Garcia, Rosa Maria Cornet Planells i Elena Culicovschi gościły w Suszu od 3 do 9 maja. To seniorki-wolontariuszki z miasta Lorca w Hiszpanii. W Suszu spędziły tydzień.

Wolontariuszki wraz z opiekunem Lucyną Górnik uczestniczyły w różnych formach zajęć:
odwiedziły miejscowy Warsztat Terapii Zajęciowej, włączając się w pracę na pracowni malarskiej i kulinarnej,

Dwa dni spędziły z uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy w Suszu, poznając specyfikę pracy z osobami z zaburzeniami psychicznymi oraz z niepełnosprawnymi intelektualnie na pracowni terapii zajęciowej w suskim Domu Pomocy Społecznej.

Kolejne dwa dni wizytowały w Szkole w Kamieńcu prowadzonej prze Fundację Rozwoju Warmii i Mazur, uczestnicząc w zajęciach z dziećmi, były żywą atrakcją zajęć poprowadzonych przez pracowników Biblioteki Publicznej w Suszu, przygotowanych dla klasy III SP w Suszu, uczestniczyły w zajęciach języka angielskiego 50 plus, gdzie w formie gier językowych opowiadały o swoim kraju, zainteresowaniach, pracy jako wolontariuszki.

Odwiedziły Suską Izbę Regionu, poznając historię miasta Rosenberg, zawitały również do Iławy, podziwiając urokliwy krajobraz nad Jeziorakiem.

Tydzień w Suszu był dla hiszpańskich gości niesamowitym przeżyciem, o którym jak same powiedziały nigdy nie zapomną, bo spotkały się z wielką życzliwością, profesjonalizmem, mądrością życiową i otwarciem jednego człowieka na drugiego, czego w dzisiejszym świecie bardzo brakuje.

Wszystkich, którzy aktywnie włączyli się w organizację pobytu wolontariuszek, Panie uraczyły przepysznymi potrawami z Hiszpanii, mogliśmy skosztować tortilli i paelle, przygotowanych dzięki życzliwości właścicieli Warmianki w ich restauracyjnej kuchni.

Prezes Stowarzyszenia „ARKA” Lucyna Górnik serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia tak miłej atmosfery, otworzyli drzwi swoich placówek i z typową polską gościnnością przyjęli gości z Lorca.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. [url=mailto:i.hrywna@gazetaolsztynska.pl] Pomogę: Igor Hrywna/url]

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages