środa, 15 sierpnia 2018. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Diamenty Forbesa, Jakość Roku, wyróżnienie od firmy Wiśniowski — firma Amex-Bączek zdobywa kolejne laury

2015-06-25 17:46:51 (ost. akt: 2015-06-25 10:00:22) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: archiwum Gazety Iławskiej

Cudze chwalicie, swego nie znacie. Albo nie znacie do końca. Polskie powiedzenie może pasować do firmy Amex-Bączek, mającej swoją siedzibę w Falknowie (powiat iławski, gmina Susz). To jeden z liderów w Polsce, jeśli chodzi o produkcję i sprzedaż stolarki PCV i aluminiowej. Niedawno właściciele firmy Helena i Krzysztof Bączek musieli sporo podróżować. Do odebrania były bowiem zaszczytne tytuły i wyróżnienia.

W tym roku firma Wiśniowski, producent bram garażowych i przemysłowych, ogrodzeń stalowych, stolarki stalowej i aluminiowej, obchodzi 25-lecie istnienia. Jeśli o Amex-Bączek piszemy, że to jeden z liderów rynku krajowego, to o firmie mającej swą siedzibę w Wielogłowach (woj. małopolskie) musimy napisać, że to w swojej branży potentat na skale Europy, a może i świata.

Największy partner biznesowy
w Polsce północno-wschodniej

W dniach 11-14 czerwca w hotelu w miejscowości Sienna nad Dunajcem należącym do założyciela i właściciela firmy, Andrzeja Wiśniowskiego, odbyła się uroczysta gala, podczas której jeden z największych na świecie producentów bram garażowych chciał podsumować swoją 25-letnią działalność, ale też i nagrodzić najlepszych biznesowych partnerów.

Spośród 2500 firm współpracujących z firmą Wiśniowski sześć najlepszych zostało wyróżnionych. W tym gronie znalazł się Amex-Bączek, który jest jednym z największych odbiorców bram garażowych produkowanych przez firmę z Wielogów.

— Nasza współpraca z firmą Wiśniowski ma już 18-letnią tradycję. Dodam, że jesteśmy jej największym partnerem biznesowym w Polsce północno-wschodniej — mówi Krzysztof Bączek.

Firma znalazła się
w gronie Diamentów Forbesa

Równie ważne, jak wyróżnienie od potentata z woj. małopolskiego, jest znalezienie się wśród Diamentów Forbesa. To ranking sporządzany przez polskie wydanie miesięcznika biznesowego Forbes.

— W rankingu Diamenty Forbesa 2015 wyróżnione zostały firmy, które w latach 2011-2013 uzyskały przeciętny roczny wzrost wartości na poziomie co najmniej 15 proc. Wywiadownia Bisnode Polska zebrała dane o podmiotach gospodarczych, które złożyły w terminie raporty do Krajowego Rejestru Sądowego w 2014 roku. Na tej podstawie powstała baza przedsiębiorstw, którym w tym roku wywiadownia przyznała pozytywny rating wiarygodności, a więc takich, które są rentowne (na podstawie wskaźników EBIT i ROA), mają wysoką płynność bieżącą i nie zalegają z płatnościami.

Przedsiębiorstwa spełniające wszystkie te warunki musiały również wykazać się dodatnim wynikiem finansowym oraz wartością kapitałów własnych. Pod uwagę wzięto firmy, które w 2013 roku osiągnęły przychody ze sprzedaży na poziomie co najmniej 5 mln złotych — czytamy na stronie internetowej diamenty.forbes.pl.

Firma z powiatu iławskiego znalazła się w gronie Diamentów Forbesa w przedziale: przychody od 5 do 50 milionów złotych. W 2013 roku wartość PPHU Amex-Bączek K. Bączek spółka jawna wzrosła aż o 21,64%. Stąd też m.in. znalezienie się w gronie Diamentów.
Krzysztof Bączek stosowne wyróżnienie otrzymał podczas warmińsko-mazurskiej gali Forbesa, który odbyła się w tym miesiącu w Olsztynie. Tylko 37 firm z województwa dostąpiło tego zaszczytu.

Są jeszcze dwie
statuetki do zdobycia

Najbardziej dumni w firmie z Falknowa są z jeszcze innego sukcesu. Otóż Amex-Bączek — już po raz trzeci z rzędu — znalazł się w zaszczytnym gronie firm uhonorowanych tytułem Jakość Roku. To największy program promujący jakość w Polsce. Prowadzi go Fundacja Qualitas Europejskie Centrum Promocji Dobrych Praktyk Biznesowych.

Tym razem firma Heleny i Krzysztofa Bączka otrzymała tytuł Jakość Roku - Srebro 2014 oraz wyróżnienie Jakość Roku 2014 w kategorii produkt za system aluminiowy SUPERIAL.

— Prestiż i ranga tego konkursu z roku na rok wzrasta. Poza tym uroczysta gala, na której spotyka się wielu przedstawicieli świata biznesu, polityki i nauki, jest dobrą okazją do zawierania znajomości i pozyskiwania nowych klientów — zauważa właściciel przedsiębiorstwa, który nagrodę otrzymał 23. marca w Warszawie podczas I Europejskiego Kongresu Jakości.

Na stronie internetowej organizatorów Kongresu czytamy. — W prestiżowym gronie laureatów znalazły się tylko te przedsiębiorstwa, instytucje, jednostki naukowo-badawcze oraz szkoły wyższe, które w swojej codziennej pracy odznaczają się projakościowym podejściem do prowadzenia działalności i zarządzania. W gronie blisko 200 laureatów znaleźli się przedstawiciele różnych branż, reprezentujący zarówno małe, lokalne firmy, jak i duże koncerny o światowym zasięgu. (źródło: www.jakoscroku.pl).

— Zostały nam jeszcze do zdobycia statuetki Jakość Roku Złoto oraz najważniejsza, Jakość Roku Diament. Jesteśmy na dobrej drodze, aby osiągnąć te cele — planuje już właściciel firmy, której działalność zaczęli doceniać fachowcy z szeroko pojętej branży biznesowej w całym kraju.

Amex-Bączek to jednak nie tylko produkcja, sprzedaż itp. To także przedsiębiorstwo, które aktywnie wspiera
wszelkie inicjatywy sportowe i kulturalne organizowane w okolicy. — To także stanowi o naszej jakości — zauważa Krzysztof Bączek.
Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages