Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Dożynki Gminne w Suszu z tradycjami

2015-09-10 17:15:02 (ost. akt: 2015-09-10 14:24:56)
Dożynki w gminie Susz tradycyjnie rozpoczęły się w kościele św. Rozalii

Dożynki w gminie Susz tradycyjnie rozpoczęły się w kościele św. Rozalii

Autor zdjęcia: UMiG Susz

Tegoroczne uroczystości dożynkowe tradycyjnie rozpoczęły się w kościele św. Rozalii, gdzie odprawiono mszą świętą w intencji rolników. Mimo tego, że pogoda w tym roku nie sprzyjała to zgodnie z wieloletnią tradycją, po zakończeniu mszy korowód dożynkowy przemaszerował ulicami miasta na plażę miejską, gdzie rozpoczął się obrzęd dożynkowy.

Po przywitaniu gości przez wiceburmistrza Susza Zdzisława Zdzichowskiego na scenę zaproszeni zostali Starostowie Dożynek: Wioletta Meller oraz Jan Dobosz, którzy przekazali symboliczny bochen chleba Burmistrzowi Susza Krzysztofowi Pietrzykowskiemu z prośbą o podzielenie go wśród przybyłych gości dożynkowych. 

Wyróżnienia dla rolników i pszczelarzy

Podczas tegorocznych dożynek za pracę na rzecz rozwoju rolnictwa oraz pszczelarstwa w regionie burmistrz Susza postanowił wyróżnić: Bogdana Śliżewskiego, Marka Śliżewskiego, Stanisława Szagałę, Andrzeja Zdzichowskiego, Piotra Kozak, Bogusława Zdzichowskiego oraz Stanisława Gapys.

Nieodzownym elementem suskich dożynek jest wybór najpiękniejszego wieńca. W tym roku do konkursu zgłosiło się 9 miejscowości, w śród nich: Bronowo, Jakubowo Kisielickie, Januszewo, Lubnowy, Nipkowie, Piotrkowo, Redaki, Różnowo oraz Ulnowo. 

Ulnowski wieniec najpiękniejszy

Komisja wyłoniona przez organizatora zdecydowała, że zwycięski wieniec upleciony został w Ulnowie. Tuż za nim znalazł się wieniec z Jakubowa Kisielickiego i Januszewa. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali stosowne do zajętego miejsca nagrody finansowe a najlepsi dodatkowo puchary ufundowane przez Warmińsko – Mazurską Izbę Rolniczą. Zwycięski wieniec będzie reprezentował Gminę Susz na Dożynkach Wojewódzkich w Olsztynku.

Po części oficjalnej, na dożynkowej scenie wystąpili: Grupa Wokalna z Zespołu Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu, Kapela Ludowa „Suse” a także występujące w repertuarze muzyki disco polo zespoły „Speed’ i „Spike”.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages