Unia Susz odpadła z Wojewódzkiego Pucharu Polski. Jutro mecz ITR Jeziorak – Czarni Rudzienice

2015-09-29 17:31:43(ost. akt: 2015-09-29 20:20:24)

Autor zdjęcia: Wiesław Raczkowski

Za nami pierwsze spotkania 1/16 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski w piłce nożnej. W najbardziej interesującym nas meczu Amex Bączek Unia Susz przegrała na swoim terenie z Finishparkietem Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie 0:3.
Ekipa z Susza to beniaminek IV ligi, w której radzi sobie znakomicie, bo po 10 kolejkach zajmuje czwarte miejsce. Z kolei III-ligowy Finishparkiet jest finalistą poprzedniej edycji WPP (ekipa z Nowego Miasta przegrała z Olimpią Olsztynek), który jednak w lidze gra w kratkę. Smaczku rywalizacji dodawał fakt, że oba zespoły prowadzą dobrzy znajomi Jarosław Płoski (Unia) i Marek Witkowski (Finishparkiet). Obaj grali razem w Jezioraku Iława, a później współpracowali w GKS-ie Wikielec (Witkowski był grającym trenerem, a Płoski ostoją obrony).

Drużyny na przerwę schodziły przy prowadzeniu gości. Bramkę w 33 minucie zdobył Patryk Bartusiak. W drugiej części meczu kolejne bramki dla ekipy Marka Witkowskiego zdobyli Kamil Stankiewicz w 67 minucie, oraz Sebastian Czapa (80 min).

Jutro kolejne mecze 1/16 finału WPP. Nas interesuje zwłaszcza, kto wyjdzie zwycięski z pojedynku ITR-u Jezioraka Iława z Czarnymi Rudzinice. Gospodarze prowadzą w tabeli gr. 4 B klasy, natomiast zespół Tomasza Zakierskiego to beniaminek klasy okręgowej (Czarni zajmują 12. miejsce w 16-zespołowej lidze).
Zapraszamy zatem w środę (30. września) na stadion przy ul. Sienkiewicza, początek pucharowych derbów o godzinie 15.00.