Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Jubileusz 70-lecie OSP w Suszu

2015-10-12 12:29:38 (ost. akt: 2015-10-12 12:45:58)

Autor zdjęcia: Urząd Miasta i Gminy Susz

Wyjątkowy jubileusz, bo aż 70-lecia swojego istnienia obchodziła w sobotę, 10 października Ochotnicza Straż Pożarna w Suszu, której historia sięga 1945 roku. 

To znaczący czas w historii, to czas życia kilku pokoleń i z pewnością powód do dumy, licznych wspomnień, ale także do godnego świętowania w gronie przyjaciół i zaproszonych gości. 

W uroczystości, która odbyła się przed siedzibą jednostki udział wzięło 5 pocztów sztandarowych, władze samorządowe wszystkich szczebli, politycy, goście honorowi oraz mieszkańcy. Wśród gości zaproszonych obecni byli m.in.: Senator RP Stanisław Gorczyca, Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas, Wicestarosta Iławski Stanisław Kastrau, Burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski, Wiceburmistrz Zdzisław Zdzichowski, ks. Mieczysław Adamczyk, oraz ks. Ryszard Dębski. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia przez dowódcę uroczystości Marka Maciejewskiego meldunku Prezesowi Zarządu Wojewódzkiego Jackowi Protasowi, po którym nastąpiło wciągnięcie flagi na maszt oraz odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie głos zabrał dh Andrzej Kowalski - Prezes OSP w Suszu, który przywitał zaproszonych gości i zebraną lokalną społeczność. Obchody 70–lecia OSP w Suszu były okazją do przypomnienia historii tej jednostki. W telegraficznym skrócie przedstawił ją dh Bartosz Baczewski

Kolejnym punktem było odsłonięcie oraz poświęcenie tablicy, upamiętniającej siedem dekad istnienia suskiej straży.  Następnie odbyło się wręczenie medali i odznaczeń dla ochotników i osób zasłużonych dla ochrony przeciwpożarowej, po którym przedstawiciele suskiej straży wręczyli okolicznościowe podziękowania szerokiemu gronu osób, firm i instytucji za dotychczasową współpracę, wspieranie oraz zaangażowanie dla dobra jednostki.

Po wręczeniu wyróżnień głos zabrali zaproszeni goście, m.in. burmistrz Susza, który w swym wystąpieniu pogratulował pięknego jubileuszu, a także zachęcił do dalszej owocnej pracy. Odwołując się do historii miejscowej jednostki OSP przypominał, że powinnością strażaka jest niesienie pomocy ludziom i ratowanie dobytku. Dziękując druhom za ich owocną i pełną poświęcenia pracę, życzył dalszego efektywnego rozwoju i spełnienia wszystkich planów, zarówno tych związanych z rozwojem jednostki OSP, jak i tych prywatnych - rodzinnych i zawodowych.

Miłą niespodziankę suskim strażakom sprawili przedstawiciele straży pożarnej z partnerskiego miasta Jarmen, przekazując bardzo wydajną motopompę.
Po części oficjalnej uczestnicy uroczystości przemaszerowali do kościoła Św. Rozalii, gdzie wzięli udział we mszy świętej w intencji strażaków.

Źródło: Urząd Miasta Iława


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages