Mikołajkowe Zawody Konne w Januszewie

2015-12-09 15:00:36(ost. akt: 2015-12-09 13:16:41)
Uczestnicy zawodów mikołajkowych w Januszewie

Autor zdjęcia: Dagmara Omieczyńska-Nastaj

Iława staje się kolebką jeździeckich talentów! Kolejne zawody z cyklu zimowych treningów skokowych w Ośrodku Jeździeckim w Januszewie odbyły się 6 grudnia w prawdziwie mikołajkowej atmosferze.
Najprawdziwszy Mikołaj rozdawał najprawdziwsze prezenty, konno jeździły prawdziwe śnieżynki, aniołki i inne damy dworu na najprawdziwszych reniferach! Kto nie wierzy zapraszamy do fotorelacji, a miłośników koni do uczestnictwa na żywo za miesiąc.

Oczywiście w tle miała miejsce prawdziwie sportowa rywalizacja. Turniej rozpoczynał się od konkursu „mikro LL- pony”, dla najmłodszych koni i jeźdźców, gdzie pierwsze miejsca zajęły wszystkie startujące zawodniczki, które uzyskały bezbłędne przejazdy: Otylia Nastaj na Szogunie, Julia Sistermann na Benettonie, Alicja Kubińska na Korinie i Marta Krajnik na Łatce. W konkursie na najlepsze przebranie zwyciężyła śnieżynka na końskim reniferze rodem z samych Fiordów - Alicja Kubińska z Koriną!

Z czasem skala trudności rosła, w klasie „mini LL” bezbłędne przejazdy uzyskało 13 zawodniczek, zwyciężyła uzyskując wynik najbliższy nomy czasu Możdżonek Paula na Madison, bliskie podium były nasze dzieciaki: Marta Krajnik, Otylia Nastaj, Alicja Kubińska i Anna Wagner.

Klasa "LL"

W klasie „LL” iławianie triumfowali, spośród 17 zawodników pierwsze miejsce zajęła zawodniczka Joanna Sowa na Karbonie, trzecie Małgorzata Szybowska na Hikorze i kolejno Malwina Kozań Na Just Be, Anna Wagner na Mircie, Miłosz Goryński na Bubie, Agata Burzyńska na Sexy MK, Maciej Łukasiak na Sykomorze J.

Finał klasy „L”
W finalnym turnieju klasy „L” w gronie 17 jeźdźców również zwyciężył iławianin - Marcel Telej na Meli, drugi był Maciej Łukasiak na Sykomorze J z Januszewa, trzecia była Paulina Klimek na Dystrykcie z Pasłęka, tuż za nimi Aneta Zbysław na Docencie, Martyna Lipska na Melonie, Zbigniew Rose na Caruso, Mirosław Anaczkowski na Celparze, Malwina Kozań na Just Be, Goryński Miłosz na Bubie, Burzyńska Agata na Sexy MK.

Kolejne zawody już w styczniu
Miłośników jeździectwa zapraszamy na kolejne zawody w styczniu, już bez strojów Mikołaja, ale zawsze z najprawdziwszym Mikołajem – sędzią i współorganizatorem Mikołajem Zagrodzkim. Zapewniamy, że będzie wesoło i rodzinnie, a pogoda jak dotychczas nas lubi – sprawdźcie :))
Z podziękowaniem za super zabawę iławski G-RIDE Team.