środa, 26 września 2018. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Po wiedzę z przyrody i historii, to tylko do Babięt

2016-01-24 12:00:00 (ost. akt: 2016-01-22 15:56:37)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Barokowa uczta. Gala. Odświętne kreacje, bogate dekoracje i suto zastawione stoły… Czym chata bogata, tym gościom rada. Uczniowie w strojach z epoki prezentowali potrawy staropolskiej kuchni inspirowane barokiem. Czegóż tam nie było? Kapłony, kaczki, figatelle, auszpik oraz topinambur i popie jaja...

Tak kończył się projekt „Akademia pod Chmurką” dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Iławie, Stowarzyszenia „Przystań” i środków uzyskanych z Gminy Susz.

By nauka była przyjemna
A wszystko po to, by nauka była łatwa i przyjemna, bo nawet w dzisiejszych czasach, gdy jest mnóstwo pomocy dydaktycznych, uczenie się wciąż kojarzy się z wysiłkiem. Nie musi tak być i tym na co dzień przekonują się uczniowie Szkoły Podstawowej w Babiętach Wielkich, którzy, dzięki udziałowi placówki w różnych projektach, mogą rozwijać swoje zdolności i pasje oraz uczyć się w sposób nietuzinkowy, między innymi poprzez obserwację, przeżywanie, doświadczanie i tworzenie.

Na potrzeby projektu powstał park dydaktyczny

Sprzyja temu infrastruktura, która powstała w wyniku realizowanych przez szkołę projektów. Dzięki „Akademii pod chmurką” powstał swoisty „park dydaktyczny”, składający się z trzech części: lapidarium, ścieżki historyczno – przyrodniczej oraz części rekreacyjno – dydaktycznej. W lapidarium zgromadzone zostały głazy i elementy architektoniczne z okolicznych zamków, pałaców i dworów. Obok każdego nich znajduje się tablica z opisem historii budynku oraz fotografiami z czasów jego świetności.
Historyczno – przyrodnicza ścieżka dydaktyczna składa się z tablic informujących o dziejach parku i budynku szkoły oraz z plansz przyrodniczych, takich jak np.: „Zwierzęta parkowe”, „Zwierzęta leśne” czy „Ptasi zegar”. Ponadto na całym terenie rozmieszczone są tabliczki, a na nich informacje o występujących w okolicy szkoły drzewach i krzewach.

Szkoła projektami stojąca

W części rekreacyjno – dydaktycznej wszyscy chcący się uczyć przez zabawę znajdą coś dla siebie: dendrofon, leśną skocznię i ścieżkę zmysłów a także kostki gry z informacjami o polskich ptakach i drzewach. Jeśli dodać, że szkoła posiada również muzeum regionalne, to można by rzec, że po wiedzę z przyrody i historii, to tylko do Babięt. A wszystko to dzięki udziałowi w projektach oraz szeroko pojętej współpracy ze środowiskiem i ku radości i rozwojowi dzieci.
 




Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages