środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

W Suszu działa ruch nieformalny „Polubić swoje osiedle”

2016-02-10 10:59:42 (ost. akt: 2016-02-10 11:03:12)
Dzieci z Susza bardzo chętnie przychodzą na zajęcia, które odbywają się w świetlicy

Dzieci z Susza bardzo chętnie przychodzą na zajęcia, które odbywają się w świetlicy

Autor zdjęcia: Archiwum Grupy "Polubić swoje osiedle"

Z inicjatywy radnej miejskiej z Susza Iwony Walesiak działa grupa nieformalna - Ruch Miejski "Polubić Swoje Osiedle". Ma ona zachęcać dzieci i młodzież do wspólnego działania na rzecz swojego osiedla. W tym konkretnym przypadku chodzi o suskie Koszary.

Grupa działa od marca 2015 roku, posiada swój profil na facebooku i na bieżąco można zobaczyć i poczytać o tym, czym się zajmują i jak spędzają czas. Dysponują świetlicą osiedlową, która skupia dzieci i młodzież z osiedla Koszary, Korczaka oraz z Brzostowego. Zajęcia odbywają się pięć razy w tygodniu. Przychodzą tam dzieci i młodzież w wieku od 3 do 17 lat.
— Jesteśmy grupą nieformalną w skład której wchodzą: Marta Masny, Iwona Walesiak, Katarzyna Ługowska, Agnieszka Kabat, Magdalena Siemiątkowska oraz Mikołaj Walesiak – czytamy na profilu fb. — Nazwa naszego ruchu "Polubić Swoje Osiedle" nie wzięła się znikąd. Wszyscy z nas pochodzą właśnie z takich osiedli. Chcemy pokazać, że przy współpracy, pozytywnym myśleniu i postrzeganiu rzeczywistości w lepszych barwach możemy z tego miejsca zrobić okolicę, która nie będzie odstraszała a wręcz zachęcała dzieci i młodzież oraz wszystkich mieszkańców do wspólnego działania na rzecz Naszego Osiedla - Koszary.
— Chcemy również zachęcić wszystkich mieszkańców do owocnej współpracy i wspólnej zabawy. Nieważne gdzie mieszkasz, ważne wśród jakich ludzi. Wszystkich chętnych, z ciekawymi pomysłami, otwartą głową i pozytywnym myśleniem zapraszamy do kontaktu - mówi Iwona Walesiak, radna.

red. mr
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages