Poniedziałek, 19 listopada 2018. Imieniny Elżbiety, Faustyny, Pawła

EuCO Susz Triathlon rośnie w siłę

2016-04-03 12:00:00 (ost. akt: 2016-04-01 15:38:14)

Autor zdjęcia: Archiwum Organizatora

1850 osób na starcie – tylu właśnie zawodników przewidują organizatorzy podczas EuCO Susz Triathlon 2016.

Cel jest jak najbardziej realny biorąc pod uwagę, że już zapisanych jest ponad 720 osób na dystansie średnim oraz ponad 500 na dystansie sprinterskim w Mistrzostwach Polski Elity i Age Group. A przecież do zawodów pozostały jeszcze ponad dwa miesiące i dopiero, co ruszyły zapisy do startu w Mistrzostwach Polski Sztafet Mix. Ten rodzaj wyścigu w Suszu będzie rozgrywany po raz pierwszy, a doskonale nam go opisał Tomasz Kowalski, trener koordynator Kadr Narodowych przy Polskim Związku Triathlonu:
- Triathlonowe sztafety to szalenie widowiskowy format, mocno promowany przez ITU. Od kilku lat trwają starania dotyczące włączenia sztafet do programu olimpijskiego, jako drugiej triathlonowej konkurencji. Rywalizacja odbywa się na dystansie supersprinterskim w czteroosobowych zespołach. W skład teamu wchodzą dwie kobiety i dwóch mężczyzn, każdy musi pokonać całość trasy i na koniec przybić piątkę kolejnej zawodniczce lub zawodnikowi. Mistrzostwa Polski Sztafet mają z jednej strony długą tradycję, z drugiej strony dotychczas nie cieszyły się największą popularnością - niewiele klubów jest w stanie wystawić dwie mocne dziewczyny i dwóch mocnych chłopaków. Mamy nadzieję, że formuła połączenia MP Sztafet z MP na dystansie sprinterskim oraz MP Młodzików w Aquathlonie (wszystkie starty odbywają się w Suszu) pozwoli wystawić drużyny nie tylko największym klubom, ale i również mniejszym klubom młodzieżowym. Zapraszamy kluby i oczywiście kibiców, sztafety to bardzo szybkie i dynamiczne ściganie, a na trasie zawsze dużo się dzieje.

Wyścig sztafet jest jedną z wielu niespodzianek, jakie dla zawodników szykują organizatorzy zawodów. Kolejna to oczywiście wyścig sprinterski zorganizowany jako Mistrzostwa Polski Age Group. Amatorzy dotychczas rywalizujący w tzw. wyścigu Sprint Open teraz powalczą o medale w swoich kategoriach wiekowych. Również i w tym przypadku partnerem organizatorów EuCO Susz Triathlon jest Polski Związek Triathlonu. Medale Mistrzostw Polski zostaną także rozdane młodzikom startującym w zawodach aquathlonowych. Młody narybek polskiego triathlonu po raz pierwszy w Suszu powalczy o tytuły najlepszych w kraju, dlatego warto zgłosić się do tego wyścigu. I tu kierujemy zaproszenie zarówno do klubów triathlonowych jak i pływackich, bowiem warto zapoznać swoich podopiecznych z tą dyscypliną a może młody zawodnik postanowi oddać serce właśnie najpierw aquathlonowi a następnie triathlonowi?
Oczy kibiców w niedzielne południe zwrócone będą na zawodników rywalizujących na dystansie średnim.
Jesteśmy bardzo zadowoleni, że na popularnej ,,połówce” rywalizować w Suszu będą niemal wszyscy najlepsi w kraju zawodnicy specjalizujący się na tym dystansie. Mamy nadzieję, że ponownie pobity zostanie rekord trasy, a przypominamy, że w 2015 roku po raz pierwszy przez Marka Jaskółkę została złamana granica 4 godzin na domierzonej trasie. W związku z tym, że Marek zakończył już swoją bogatą karierę, jego na trasie nie zobaczymy, ale na liście startowej nie brakuje zawodników, którzy postarają się poprawić jego rekord - mówi Paweł Młynarczyk, Dyrektor Generalny EuCO Susz Triathlon.
Warto wspomnieć, że nieodłącznym elementem suskich zawodów jest koncert muzyczny. Tym razem będzie na rockowo. W sobotę 25 czerwca na scenie na Plaży Miejskiej wystąpi zespół Coma. Ta łódzka grupa znana jest ze swoich wspaniałych koncertów a podczas występu w Suszu możemy spodziewać się przekrojowego materiału z całej twórczości zespołu. Mamy pewność, że charyzmatyczny wokalista Piotr Rogucki jak i jego kompani dadzą z siebie wszystko dla zapewne licznej triathlonowej publiczności.

Urząd Miejski w Suszu


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. hani #1981540 | 95.160.*.* 25 kwi 2016 07:38

  W jaką siłę gdzie ci ludzie mają zaplecze znowu po wioskach ich rozlokują.Zenada dyrektorze opieka nad nie dostosowany społecznie to i tak wyzwanie,

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Absolwent LO Iława #1967556 | 46.186.*.* 3 kwi 2016 15:13

  Oni to mają promocję!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages