Poniedziałek, 19 listopada 2018. Imieniny Elżbiety, Faustyny, Pawła

57-latek pod wpływem alkoholu znęcał się nad swoją mamą

2016-05-16 09:48:10 (ost. akt: 2016-05-16 10:08:25)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Policyjny dozór, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną, nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszania oraz powstrzymywania się od spożywania alkoholu - tym razem o zastosowaniu takich środków postanowił prokurator, by skutecznie uspokoić 57 – latka.

Iławscy policjanci prowadzili postępowanie wobec 57-letniego mężczyzny, który znęcał się nad swoją mamą. W toku realizowanych czynności funkcjonariusze ustalili, że sytuacja taka trwa już od dłuższego czasu. Mężczyzna pod wpływem alkoholu wielokrotnie kłócił się z mamą, wyzywał ją, zakłócał spokój głośno słuchając muzyki, niszczył wyposażenie mieszkania, podczas jednej z awantur oblał ją również wodą.

W rodzinie wdrożono procedurę niebieskiej karty, a prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec niego policyjnego dozoru. Mężczyzna musiał dwa razy w tygodniu stawiać się w komisariacie w Suszu, poprawnie zachowywać się wobec pokrzywdzonej oraz powstrzymywać się od spożywania alkoholu i przebywania w środowisku osób spożywających alkohol. Jednak ten środek zapobiegawczy okazał się dla mężczyzny niewystarczający.

Podejrzany nie uspokoił się, w dalszym ciągu nadużywał alkoholu, wszczynał awantury i po kilku dniach ponownie został zatrzymany przez policję. Prokurator tym razem nakazał wyprowadzić się 57 – latkowi z mieszkania wspólnie zajmowanego z mamą, zakazał kontaktować się z pokrzywdzoną i zbliżać się do niej na odległość nie mniejszą niż 50 m oraz nakazał powstrzymywać się od alkoholu i zakazał przebywania w środowisku osób spożywających alkohol.

Mężczyzna dodatkowo będzie musiał trzy razy w tygodniu stawiać się w komisariacie w Suszu.
Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

źródło: KPP Iława

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages