Poniedziałek, 19 listopada 2018. Imieniny Elżbiety, Faustyny, Pawła

Po turnieju piłkarze obejrzeli zwycięstwo reprezentacji Polski

2016-06-15 08:35:11 (ost. akt: 2016-06-15 08:48:22)
Na zdjęciu zwycięska drużyna Szanuj Ligę oraz zastępca burmistrza Susza Zdzisław Zdzichowskim, dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu Jarosław Piechotka, oraz Kamil Jędrzejewski, instruktor sportu z Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu

Na zdjęciu zwycięska drużyna Szanuj Ligę oraz zastępca burmistrza Susza Zdzisław Zdzichowskim, dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu Jarosław Piechotka, oraz Kamil Jędrzejewski, instruktor sportu z Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu

Autor zdjęcia: CSiR Susz

W niedzielę 12. czerwca odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Susza z Okazji Dni Susza 2016. Wcześniej ten turniej był rozgrywany pod nazwą „Turniej Sołectw”, jednak teraz organizatorzy zmienili formułę i połączyli go z ogólną klasyfikacją innych chętnych drużyn, które chciały wystąpić w rozgrywkach.

— Ponadto oczywiście, aby nie skrzywdzić sołectw, zrobiliśmy również oprócz ogólnej klasyfikacji, klasyfikacje sołectw, dlatego sołectwa mogły wyjechać z Susza z dwoma pucharami — mówi Kamil Jędrzejewski, organizator zawodów z ramienia Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu. — Sama ilość drużyn jest zadowalająca, a zawodnicy przyjechali z całego powiatu iławskiego: z Iławy, Lubawy, Zalewa, a nawet z Elbląga. Turniej minął w bardzo przyjaznej atmosferze przy rytmach muzyki — dodaje organizator.

Dziesięć drużyn zostało podzielonych na dwie grupy, które liczyły po pięć zespołów. Dwa najlepsze z każdej grupy awansowały do półfinałów, przegrani zagrali mecz o 3. miejsce, zaś wygrani wielki finał.

Po zakończonym finale odbyło się oficjalne zakończenie turnieju, a nagrody wręczali Zdzisław Zdzichowski – zastępca burmistrza miasta Susz, Jarosław Piechotka – dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II w Suszu oraz Kamil Jędrzejewski. Puchary zostały wręczone dla trzech najlepszych zespołów w klasyfikacji ogólnej turnieju i dla trzech najlepszych sołectw.

Rozdane zostały również nagrody indywidualne: najlepszym bramkarzem został Kamil Banasiak (Szanuj Ligę), królem strzelców został Krystian Staniec – 8 bramek (Huragan Lubnowy), zaś najlepszym zawodnikiem Dawid Załucki (Szanuj Ligę).

Po wręczeniu pucharów większość piłkarzy została w Suszu i wspólnie oglądała na przygotowanym z okazji Dni Susza telebimie przy plaży miejskiej pierwszy wygrany mecz reprezentacji Polski z Irlandią Północną (1-0) na Euro 2016 we Francji.

Kamil Jędrzejewski po zakończonym turnieju powiedział:
— Jestem podwójnie zadowolony z kolejnego już turnieju rozegranego na suskim Orliku. Liczba drużyn dopisała, towarzyszyła nam przyjazna atmosfera, zawodnicy z całego powiatu iławskiego i nie tylko, bo nawet chłopacy z Elbląga, zawitali do Susza. To mobilizuje, żeby w przyszłości robić dużo większe turnieje, tym bardziej, że przez to nawiązuje się kolejne nowe znajomości. Wiadomo, że ten drugi pozytyw to zwycięstwo reprezentacji Polski w jej inauguracyjnym meczu na Mistrzostwach Europy. Po turnieju mogliśmy wszyscy wspólnie oglądać ten pojedynek na dużym telebimie na plaży miejskiej. Zapraszam wszystkich chętnych do brania udziału w kolejnych turniejach, które już niedługo.

WYNIKI MECZÓW GRUPOWYCH:
Zorza Różnowo – Piotrkowo 1-3
Z.I.P Lubawa – Szanuj Ligę 1-1
Sokół Czerwona Woda – Czarni Lipiny 4-0
Łączy ich piłka – Suska Syrenka 1-0
Zorza Różnowo – Z.I.P Lubawa 3-1
Huragan Lubnowy – Piotrkowo 2-0
Sokół Czerwona Woda – Łączy ich piłka 0-3
Kopacze – Czarni Lipiny 3-1
Z.I.P Lubawa – Huragan Lubnowy 2-2
Szanuj Ligę – Zorza Różnowo 2-1
Łączy ich piłka – Kopacze 1-4
Suska Syrenka – Sokół Czerwona Woda 2-3
Huragan Lubnowy – Szanuj Ligę 2-3
Piotrkowo – Z.I.P Lubawa 0-2
Kopacze – Suska Syrenka 1-0
Czarni Lipiny – Łączy ich piłka 0-3
Szanuj Ligę – Piotrkowo 2-0
Zorza Różnowo – Huragan Lubnowy 1-3
Suska Syrenka – Czarni Lipiny 2-1
Sokół Czerwona Woda – Kopacze 0-3

TABELA GRUPA A
1. Szanuj ligę 10 pkt. 8-4 br.
2. Huragan Lubnowy 7 pkt. 9-6
3. Z.I.P Lubawa 5 pkt. 6-6
4. Piotrkowo 3 pkt. 3-7 (3-1)
5. Zorza Różnowo 3 pkt. 6-9 (1-3)

TABELA GRUPA B

1. Kopacze 12 pkt. 12-2 br.
2. Łączy ich piłka 9 pkt. 8-4
3. Sokół Czerwona Woda 6 pkt. 7-8
4. Suska Syrenka 3 pkt. 4-6
5. Czarni Lipiny 0 pkt. 2-12

MECZE PÓŁFINAŁOWE:
Szanuj Ligę – Łączy ich piłka 1-0
Kopacze – Huragan Lubnowy 2-0

MECZ O 3. MIEJSCE:
Łączy ich piłka – Huragan Lubnowy 1-2

FINAŁ:
Szanuj Ligę – Kopacze 2-1

NAGRODY INDYWIDUALNE:
Najlepszy bramkarz: Kamil Banasiak (Szanuj Ligę)
Król strzelców: Krystian Staniec – 8 bramek (Huragan Lubnowy)
Najlepszy zawodnik: Dawid Załucki (Szanuj Ligę)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU:
1. Szanuj Ligę
2. Kopacze
3. Huragan Lubnowy
4. Łączy ich piłka
5. Sokół Czerwona Woda
6. Z.I.P Lubawa
7. Suska Syrenka
8. Piotrkowo
9. Zorza Różnowo
10. Czarni Lipiny

KLASYFIKACJA SOŁECTW:
1. Huragan Lubnowy
2. Sokół Czerwona Woda
3. Piotrkowo
4. Zorza Różnowo
5. Czarni Lipiny

SKŁADY TRZECH NAJLEPSZYCH ZESPOŁÓW KLASYFIKACJI OGÓLNEJ:
Szanuj Ligę: Kamil Banasiak, Wojciech Klonowski, Dawid Załucki, Michał Kwiatkowski, Jan Dybikowski, Szymon Jajkowski, Bartłomiej Gierczak.
Kopacze: Hubert Pacocha, Patryk Dalkiewicz, Arkadiusz Jastrzębski, Dariusz Laskowski, Arkadiusz Olek, Robert Krause, Kamil Kozłowski, Szymon Hanas, Bartosz Juchniewicz, Mariusz Budziński.
Huragan Lubnowy: Michał Puchawski, Artur Krępic, Marek Włodarski, Krystian Staniec, Jakub Koper, Jakub Dąbrowski, Przemysław Bożęcki, Grzegorz Daszkowski, Sebastian Marciniak.

SKŁADY TRZECH NAJLEPSZYCH ZESPOŁÓW KLASYFIKACJI SOŁECTW:
Huragan Lubnowy: Michał Puchawski, Artur Krępic, Marek Włodarski, Krystian Staniec, Jakub Koper, Jakub Dąbrowski, Przemysław Bożęcki, Grzegorz Daszkowski, Sebastian Marciniak.
Sokół Czerwona Woda: Dariusz Bajła, Łukasz Gabryszewski, Dariusz Gabryszewski, Paweł Linowski, Mariusz Witkowski, Mateusz Lesiak, Hubert Wiśniewski, Mateusz Wiśniewski, Michał Bajła.
Piotrkowo: Tomasz Kaszlewicz, Mariusz Szymański, Arkadiusz Żaszek, Radosław Herzberg, Mateusz Wasiak, Paweł Bielewski, Krystian Wal, Mateusz Herzberg, Piotr Bieluch, Przemysław Bieluch.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages