środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Radni z Susza jednogłośnie przyznali burmistrzowi absolutorium

2016-06-16 13:36:59 (ost. akt: 2016-06-16 13:49:14)
Burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski przyjmuje gratulacje od przewodniczącego Rady Miejskiej Zbigniewa Skolimowskiego

Burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski przyjmuje gratulacje od przewodniczącego Rady Miejskiej Zbigniewa Skolimowskiego

Autor zdjęcia: Magdalena Rogatty

Dziś odbyła się w Suszu sesja, która była szczególnie ważna dla burmistrza Krzysztofa Pietrzykowskiego. Radni jednogłośnie udzielili bowiem burmistrzowi absolutorium za wykonanie budżetu gminy za 2015 rok. Trudno się dziwić takiej decyzji wszak rok zakończono nadwyżką operacyjną, która wyniosła ponad 6 mln zł.

Co oznacza taka nadwyżka? To różnica między dochodami bieżącymi gminy a wydatkami. I jest to kwota, którą samorząd dysponuje według własnego uznania – mogą to być inwestycje, może to być spłata części zadłużenia. Mowa dokładnie o
6 mln 214 tys. 411, 24 zł. Zaistnienie takiej nadwyżki jest dowodem na to, że gmina jest dobrze zarządzana. Swoją parafkę postawiła także Regionalna Izba Obrachunkowa w Olsztynie, która wydała pozytywną opinię na temat zeszłorocznego budżetu gminy Susz.Wskaźniki w górę!
Burmistrz Pietrzykowski zwrócił uwagę na fakt, ze na przestrzeni ostatnich lat wskaźnik owej nadwyżki operacyjnej wciąż wzrasta – radni zapoznali się z wynikami, podczas prezentacji multimedialnej. Podobnie jak poprawia się wskaźnik samofinansowania się gminy, co z punktu widzenia każdego samorządu jest bardzo korzystne. Jak mówił burmistrz, realizuje on wcześniejsze zapowiedzi: umiarkowany rozwój i ciągła poprawa kondycji gminy Susz.

Krok milowy w rozwoju
Podczas sesji dokonano także prezentacji porównawczej, by pokazać radnym i w finale mieszkańcom, jak wyglądała kondycja finansowa gminy Susz kilka lat temu, a jak dziś. W 2010 roku, w momencie przejęcia funkcji burmistrza przez Krzysztofa Pietrzykowskiego, dochody budżetowe gminy wynosiły 36 mln 601 tys. 108, 64 zł, przy tym wydatki ówczesne wyniosły 43 mln 516 tys. 970, 81 zł. Zatem gmina miała wtedy do czynienia z deficytem budżetowym, który wyniósł niemal 7 mln zł. Dziś niewiele mniej wynosi nadwyżka operacyjna. Wygląda więc na to, ze gmina Susz zrobiła na przestrzeni ostatnich niemal 6 lat krok milowy.

Podziękowania za zaufanie

Radni jednogłośnie podjęli uchwałę udzielającą burmistrzowi Susza absolutorium, co jest dowodem na to, że w pełni akceptują działania władz. Radości nie krył Krzysztof Pietrzykowski, który serdecznie podziękował radzie za zaufanie.
— Wszystkie nasze działania na rzecz gminy nie mogłyby być realizowane, gdyby nie Państwa poparcie – mówił burmistrz Susza. Gorąco i serdecznie za nie dziękuję. Oczywiście były uwagi i każda z nich była analizowana. Nigdy nie jest idealnie. Ale najważniejsze, że gmina Susz odnotowuje wzrost gospodarczy i ma on charakter dynamiczny. Jesteśmy doceniani na forach wojewódzkich i szerszych, wiele dobrego wysłuchałem na temat naszej gminy w różnych miejscach. Mamy opinię gminy, która za co się weźmie, to doprowadzi do finału, czy to jest inwestycja, czy organizacja dużej imprezy sportowej.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages