środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Znieważyli policjantów, skopali wyposażenie radiowozu — czeka ich sąd

2016-09-02 14:00:53 (ost. akt: 2016-09-02 13:30:16)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Przed sądem ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się trzech młodych mieszkańców powiatu kwidzyńskiego. Nieletni wspólnie ze swoim 23-letnim kolegą znieważyli funkcjonariuszy, naruszyli ich nietykalność cielesną, uszkodzili radiowóz, a 16-latek dodatkowo posiadał przy sobie metalową pałkę teleskopową z przyspawaną na końcu śrubą.

Oficer dyżurny iławskiej policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że grupa osób maluje coś przy wejściu do peronu na dworcu PKP w Suszu. Funkcjonariusze pojechali na miejsce, gdzie zastali grupę 6 chłopaków, których następnie wylegitymowali. W trakcie czynności policjanci od jednego z nich poczuli zapach alkoholu. Postanowili odwieźć go do domu i przekazać rodzicom.

Mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego siedząc w radiowozie zaczął wykrzykiwać słowa nieprzyzwoite, kopał wyposażenie radiowozu, nie reagował na polecenia policjantów. Drzwi od radiowozu próbował otworzyć mu jego o 7 lat starszy kolega, który również wykrzykiwał słowa wulgarne, do nich dołączył się 14-latek. Cała trójka została zatrzymana.

W trakcie kontroli 16-latka policjanci znaleźli metalową pałkę teleskopową z przyspawaną na końcu śrubą. Niebezpieczny przedmiot został zabezpieczony. 23-latek został osadzony w policyjnej celi, natomiast jego młodsi koledzy przekazani rodzicom. Cała trójka ze swojego zachowania w najbliższym czasie będzie tłumaczyć się przed sądem za znieważenie funkcjonariuszy. Natomiast 14-latek dodatkowo za naruszenie nietykalności cielesnej policjantów, a 16-latek za uszkodzenie radiowozu i posiadanie urządzenia, którego używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu. O dalszym losie 14-latka i jego dwa lata starszego kolegi zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

źródło: KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages