środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Dożynki Gminne w Suszu połączono z obchodami święta patronki miasta Św. Rozalii. Gwiazdą wieczoru była Paulla

2016-09-13 17:31:44 (ost. akt: 2016-09-13 13:21:46)
Gwiazdą Dożynek Gminnych w Suszy była Paulla

Gwiazdą Dożynek Gminnych w Suszy była Paulla

Autor zdjęcia: Urząd Miejski w Suszu

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę września, w Gminie Susz odbyły się dożynki gminne, podczas których rolnicy dziękowali za zebrane plony. Tegoroczne święto plonów zostało połączone z obchodami Święta Patronki Miasta Św. Rozalii.


Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. w kościele Św. Rozalii, w której uczestniczyli włodarze miasta, mieszkańcy, poczty sztandarowe a także delegacje sołectw z wieńcami dożynkowymi.
Następnie, mimo nienajlepszej tego dnia pogody korowód dożynkowy przeszedł na plażę miejską, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Delegacje wieńcowe przekazały gospodarzowi dożynek burmistrzowi Susza Krzysztofowi Pietrzykowskiemu wieńce, a starostowie Bogumiła Kołodziejska i Stanisław Skorupski chleb wypieczony z mąki z tegorocznych zbóż.

Wyróżnienia i odznaczenia
Jak co roku wręczono również wyróżnienia i odznaczenia dla rolników oraz firm powiązanych z rolnictwem z terenu Gminy Susz, które otrzymali:
•• za wieloletnią działalność w branży drobiarskiej: Wiesław Dybich, Karolina Pluta, Danuta i Anatol Gerczak, Gospodarstwo Rolne w Piotrkowie;
•• za wieloletnią działalność w branży sadowniczej: Anna i Piotr Dworaczek, Zdzisław Fabijański;
•• firmy wspierające rolników: Agrolok Sp. z o.o. filia w Suszu
za rozwój działalności masarniczej na terenie gminy Susz: Norbert Kawski - Masarnia „Kawscy”.

Występy artystyczne
Przed częścią artystyczną burmistrz Krzysztof Pietrzykowski wraz z zastępcą burmistrza Zdzisławem Zdzichowskim i przewodniczącym rady miejskiej w Suszu Zbigniewem Skolimowskim podzielili otrzymany od Starostów Dożynkowych chleb wśród uczestników uroczystości. Następnie rozpoczęły się występy zespołów: Sursum Corda z Nowego Dworu Gdańskiego, Cyganeczki, Suse. O godzinie 19:00 na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru Paulla z zespołem.

Najpiękniejszy wieniec wykonano w sołectwie Ulnowo
Rozstrzygnięto również konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. W tym roku do konkursu zgłoszono 11 wieńców z następujących sołectw: Babięty Wielkie, Bronowo, Jakubowo Kisielickie, Lubnowy Małe, Nipkowie, Olbrachtówko, Piotrkowo, Redaki, Ulnowo a także wieniec wykonany przez dzieci z sekcji plastycznej działającej przy Suskim Ośrodku Kultury. Wieńce oceniała komisja, która po burzliwych obradach postanowiła przyznać 1 miejsce sołectwu Ulnowo, kolejne (2. miejsce) zajął wieniec sołectwa Olbrachtówko, a trzecie sołectwo Redaki. Pozostałe sołectwa otrzymały wyróżnienia, nagrody finansowe a także upominki ufundowane przez sponsorów.

Źródło: Urząd Miejski w Suszu

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages