Sobota, 17 listopada 2018. Imieniny Grzegorza, Salomei, Walerii

Wyrodny wnuczek znęcał się nad swoją babcią

2016-09-14 09:13:03 (ost. akt: 2016-09-14 09:18:24)

Autor zdjęcia: archiwum policji

O policyjnym dozorze zadecydował prokurator wobec mężczyzny podejrzanego o znęcanie się nad swoją babcią. Policjanci ustalili, że sprawca będąc pod działaniem alkoholu wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał kobietę słowami wulgarnymi, niepokoił w godzinach nocnych a także niszczył sprzęt domowy i meble. W ramach zastosowanego środka zapobiegawczego będzie on musiał 4 razy w tygodniu stawiać się w suskim komisariacie policji, jak również powstrzymywać się od nadużywania alkoholu.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o awanturze domowej w jednej z rodzin na terenie powiatu. Interweniujący policjanci ustalili, że 38-latek zachowywał się agresywnie wobec swojej babci. Mężczyzna wyzywał ją słowami wulgarnymi, niepokoił w godzinach nocnych słuchając głośnej muzyki i oglądając telewizję, rzucał przedmiotami oraz niszczył sprzęt domowy i meble. Podczas interwencji również był pod wpływem alkoholu. Jedynym sposobem, by zapewnić kobiecie spokój i bezpieczeństwo było odseparowanie awanturnika od pokrzywdzonej. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnym areszcie.

Funkcjonariusze przyjęli od zgłaszającej zawiadomienie o znęcaniu oraz wdrożyli w rodzinie procedurę niebieskiej karty. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu sprawcy przemocy domowej.

Na wniosek funkcjonariuszy prokurator zastosował wobec 38-latka dozór policyjny połączony z obowiązkiem powstrzymywania się od nadużywania alkoholu oraz zakazem przebywania w środowisku osób spożywających alkohol. Ponadto, prokurator zobowiązał mężczyznę do poprawnego zachowania wobec pokrzywdzonej. Teraz mężczyzna będzie musiał 4 razy w tygodniu stawiać się w suskim komisariacie policji.

Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

źródło: KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages