środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

"Zbieraj z klasą", czyli akcja ekologiczna w Suszu z udziałem znanych i lubianych

2016-09-16 10:05:27 (ost. akt: 2016-09-16 10:13:45)
Na zdjęciu m.in. Mariusz Totoszko i Justyna Tomańska - ambasadorzy akcji

Na zdjęciu m.in. Mariusz Totoszko i Justyna Tomańska - ambasadorzy akcji

Autor zdjęcia: Archiwum UM Susz

We wrześniu wystartowała w Suszu kolejna edycja ogólnopolskiego projektu edukacyjno - ekologicznego „Zbieraj z klasą”. Ambasadorzy akcji przyjadą do Susza, który jest jej Patronem Honorowym, w poniedziałek 19 września. Spotkanie odbędzie się w Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu o godz. 11:00.

Akcja, której organizatorem jest Organizacja Odzysku ERP Polska, a operatorem Remondis Electrorecyckling polega na zbiórce zużytych baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Ma na celu edukowanie dzieci i młodzieży w zakresie właściwego postępowania ze zużytymi bateriami i akumulatorami oraz zużytym sprzętem elektronicznym.

Cenna wiedza ekologiczna

W czasie akcji uczestnicy dowiadują się, co należy zrobić z niebezpiecznymi odpadami i przez swoje postępowanie przyczyniają się do ich prawidłowego przetworzenia. Placówka oświatowa otrzymuje bezpłatnie pojemniki do zbiórki oraz plakaty informacyjno-edukacyjne. Szkoła zbiera punkty zgodnie z zasadą, że 1 kg oddanych baterii to 1 punkt, a 1 kg sprzętu to 0,5 punktu. Za zgromadzone punkty placówka oświatowa otrzymuje nagrody gwarantowane. Nagrodami są e-karty na zakupy w sklepie internetowym empik.com oraz dla najlepiej zbierających placówek cenne nagrody od partnerów akcji (m.in. wycieczki edukacyjne do ciekawych miejsc w kraju i za granicą).
- Projekt „Zbieraj z Klasą” jest stałym elementem naszej edukacji ekologicznej. Chodzi nam o to, by stworzyć wśród dzieci i młodzieży nawyk selektywnego zbierania problematycznych odpadów takich jak baterie czy zużyty sprzęt elektryczny. Wiemy, że za przykładem dzieci idą rodzice. W ten sposób chcemy dotrzeć do całych rodzin - mówi dr Mikołaj E. Józefowicz, dyrektor generalny ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A.

W tym roku aderesatami są dzieci z podstawówek
Tegoroczna edycja adresowana jest przede wszystkim do dzieci ze szkół podstawowych, przedszkolaków i ich rodziców. Ambasadorami akcji, którzy poprowadzą ekologiczne „Zabawy z klasą” są: aktywna mama - Justyna Tomańska z córką Zosią Tomańską - Totoszko, wokalista - Mariusz Totoszko oraz Konrad Czarkowski „KONY” (lalkarz medialny tworzący lalki typu muppets, finalista polskiej i brytyjskiej edycji „Mam Talent”).

Projekt uwzględnia organizację konferencji prasowych i programów artystycznych w 10 miastach i gminach na terenie całej Polski we wrześniu. Wśród Patronów Honorowych znaleźli się: Susz, Kołobrzeg,  Koronowo k. Bydgoszczy, Kazimierz Dolny, Sulejówek, Krynica - Zdrój, Włocławek, Pabianice, Gorzów Wielkopolski, Warszawa.  Razem z dziećmi z całego kraju rok szkolny rozpoczął Eko-robot „Paluszek” - maskotka projektu, która edukuje i uczy dzieci jak dbać o środowisko. Lokalizacje i terminy wydarzeń można znaleźć na stronie www.zbierajklasa.pl .
Wielki finał, połączony z koncertem gwiazd, dzieci i młodzieży planowany jest na kwiecień 2017 r. Wszystkie dzieci zbierające baterie i sprzęt elektroniczny razem ze swoją klasą lub szkołą będą mogły wziąć udział w konkursie, wygrywając cenne nagrody.

Więcej informacji o projekcie na stronie: www.zbierajzklasa.pl.
Miejsce: Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II w Suszu.
Początek spotkania: godz.11:00.
Konferencja prasowa: godz. 10:00.
Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miejski w Suszu. 
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages