Unia zdobyła trzy punkty w meczu z Warmiakiem. Suszanie wysoko w tabeli

2016-11-05 16:26:29(ost. akt: 2016-11-05 16:30:04)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Pewną wygraną (4:0) zakończył się dzisiejszy mecz ligowy Amex Bączek Unii Susz z zamykającym tabelę Warmiakiem Łukta. Zespół Jarosława Płoskiego potwierdził, że należy do czołowych drużyn IV ligi.
Amex Bączek Unia Susz – Warmiak Łukta 4:0 (2:0)

1:0 – Kowalczyk (21), 2:0 – Kruczkowski (42), 3:0, 4:0 – Karczewski (57, 83)

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 21 minucie meczu dzięki przytomności i skuteczności Aleksandra Kowalczyka – ofensywny zawodnik skutecznie uderzył z 10 metra, gdy w polu karnym panowało zamieszanie. Na 2:0 jeszcze przed przerwą podwyższył Rafał Kruczkowski. - To był gol w jego stylu: przerzucił piłkę nad obrońcą i pewnym, mocnym strzałem z woleja nie dał szans bramkarzowi gości – mówi Bogdan Nerowski, kierownik zespołu z Susza.

Druga połowa to dwie bramki Marcina Karczewskiego. W 57 minucie wykorzystał kontrę, a w 83 z około 25 metra, z okolic narożnika pola karnego przycelował w długi bramki Warmiaka. - To był przepiękny gol – ocenia kierownik Nerowski.

Dla Unii to już dziewiąte zwycięstwo w tym sezonie, piąte odniesione na własnym boisku. Drużyna z Susza zajmuje aktualnie trzecie miejsce w tabeli i ma tyle samo punktów, co drugi MKS Korsze (Rominta Gołdap, jeśli jutro wygra, to dogoni suszan). Liderem IV ligi dalej będzie Rolimpex GKS Wikielec, bez względu na wynik dzisiejszego pojedynku z Tęczą Biskupiec – początek o 17.00.