środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Pijak-rowerzysta znowu złapany. Był na warunkowym zwolnieniu, teraz ponownie trafi za kratki

2016-11-28 13:04:20 (ost. akt: 2016-11-28 13:12:52)

Mężczyzna wielokrotnie skazywany był przez sąd za niestosowanie się do zakazu i kierowanie rowerem pod wpływem alkoholu. 48-latek w najbliższym czasie będzie musiał stawić się do zakładu karnego i odbyć resztę kary pozbawienia wolności w wymiarze 4 miesięcy, bo policja po raz kolejny złapała go na jeździe na podwójnym gazie.

Suscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące kierowania przez 48-latka rowerem w stanie nietrzeźwości. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna ten nie stosował się również do sądowego zakazu kierowania rowerami.

— Policjanci ustalili także, że mieszkaniec Susza wielokrotnie jeździł jednośladem pod wpływem alkoholu mając orzeczony już zakaz sądowy. 48-latek po kolejnym zatrzymaniu przez policję podczas kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości został skazany prawomocnym wyrokiem na łączną karę 8 miesięcy pozbawienia wolności — mówi mł. asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa komendy powiatowej policji w Iławie.

Mieszkaniec Susza odbył karę 4 miesięcy pozbawienia wolności w zakładzie karnym, a następne 4 miesiące zostały mu warunkowo zawieszone z okresem próby, jednak mężczyzna nie potrafił wykorzystać danej mu szansy i nie stosował się do nałożonych na niego przez sąd obowiązków.

— 48-latek nadal spożywał alkohol, nie kontynuował terapii dla osób uzależnionych od alkoholu i jeździł rowerem pod jego wpływem. W związku z tym sąd zadecydował o odwołaniu warunkowego zwolnienia. Mieszkaniec Susza będzie musiał wrócić do zakładu karnego na 4 miesiące, aby odbyć karę — dodaje rzeczniczka KPP Iława.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages