Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Projekt „Ptasi ogród” w Babiętach dobiegł końca

2016-12-08 17:00:59 (ost. akt: 2016-12-08 15:13:52)
Na zdjęciu z prawej strony gospodarz uroczystości, Grażyna Taborek, dyrektor szkoły w Babiętach i członek zarządu powiatu iławskiego w towarzystwie Bernadety Hordejuk, radnej sejmiku województwa

Na zdjęciu z prawej strony gospodarz uroczystości, Grażyna Taborek, dyrektor szkoły w Babiętach i członek zarządu powiatu iławskiego w towarzystwie Bernadety Hordejuk, radnej sejmiku województwa

Autor zdjęcia: Arch. szkoły

Projekt „Ptasi ogród”, który realizowany był w szkole podstawowej w Babiętach, właśnie się zakończył. Dofinansowany był on ze środków Zarządu Powiatu Iławskiego oraz Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, we współpracy ze Stowarzyszeniem „Przystań” w Iławie oraz ze środków uzyskanych z Gminy Susz.


Podsumowując półroczne działania, młodzież zaprezentowała przedstawienie teatralne pod tytułem „Ptasi świat” oraz prezentację multimedialną ukazującą różnorodność wykonanych prac.
Projekt miał na celu podniesienie poziomu edukacji ekologiczno – przyrodniczej dzieci i dorosłych mieszkańców Babięt i okolicznych miejscowości oraz aktywizację społeczności lokalnej wokół prac na jej rzecz.
W wyniku podjętych działań zorganizowanych zostało szereg warsztatów, spotkań tematycznych, konkursów i wycieczek. Twardym efektem realizacji projektu jest miejsce edukacji, zabawy i wypoczynku zwane „Ptasim ogrodem,” wyposażone między innymi w różnorodne gry dydaktyczne: "ścieżkę zmysłów", dendrofon, hotel dla owadów, fotościankę, budki lęgowe i wiele innych.
Wspólne działanie sprawiło, że realizatorzy wiele się nauczyli, poznali się w działaniu, co pozwoli w przyszłości na jeszcze lepszą pracę. Projekt realizowany był przez Radę Rodziców we współpracy z OSP w Babiętach Wielkich.

Na uroczystym zakończeniu gościli: Bernadeta Hordejuk - radna Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Marek Polański - Starosta Powiatu Iławskiego, Stanisław Kastrau - wicestarosta Powiatu Iławskiego, Maciej Rygielski, członek zarządu Starostwa Powiatowego w Iławie, Zdzisław Zdzichowski - wiceburmistrz Susza, Zbigniew Skolimowski - przewodniczący Rady Miejskiej w Suszu, Marek Puciński - radny Rady Miejskiej w Suszu oraz Anita Michałkiewicz - przewodnicząca rady rodziców przy szkole w Babiętach. Źródło: Szkoła Podstawowa w Babiętach Wielkich


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. czytelnik #2131039 | 195.205.*.* 9 gru 2016 07:48

    Fascynujące te szeregi warsztatów, spotkań tematycznych, konkursów i wycieczek. Ktoś polczy uczestników tyh atrakcji?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages