Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Pijany 37-latek groził domownikom, że ich zabije. Już raz trafił do więzienia za znęcanie

2017-02-02 10:44:23 (ost. akt: 2017-02-02 10:47:12)

Autor zdjęcia: mat. policji

Iławski sąd zdecydował o trzymiesięcznym aresztowaniu sprawcy przemocy domowej. 37-latek podejrzany jest o znęcanie się nad swoją najbliższą rodziną oraz grożenie im pozbawieniem życia. Kodeks karny za znęcanie się nad osobami najbliższymi w warunkach tzw. „recydywy” przewiduje karę pozbawienia wolności do 7 i pół roku.

Do oficera dyżurnego iławskiej policji zadzwoniła kobieta mówiąc, że jej pijany syn awanturuje się i jest agresywny wobec domowników. Dodała, że groził iż zrobi im krzywdę. Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres.

Okazało się, że dobrze znany suskiej policji 37-latek znajdując się pod znacznym działaniem alkoholu wszczął awanturę z domownikami, podczas której doszło miedzy nim a jego wujkiem do szarpaniny. Mężczyzna w trakcie interwencji groził także pozbawieniem życia domownikom.

W obawie o życie i zdrowie osób przebywających w mieszkaniu 37-latek został przetransportowany do policyjnej celi. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna skazany był już prawomocnym wyrokiem za znęcanie się nad najbliższymi oraz grożenie im, a także odbywał w związku z tym karę pozbawienia wolności.

Na podstawie zgromadzonych materiałów, sąd zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.
Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności w warunkach tzw. „recydywy” przewiduje karę pozbawienia wolności do 7 i pół roku.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages