Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Włamał się do mieszkania. 53-latka ujęli czujni sąsiedzi

2017-06-19 12:00:10 (ost. akt: 2017-06-19 11:35:38)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Kara do 15 lat pozbawienia wolności grozi 53-latkowi. Mężczyzna wykorzystując nieobecność domowników włamał się do mieszkania wybijając szybę. Mieszkańcowi gminy Susz nie udało się nic ukraść, ponieważ został ujęty przez czujnych sąsiadów.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o włamaniu. Zgłaszająca oświadczyła, że do domu koleżanki właśnie ktoś wszedł przez wybite okno. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że sąsiedzi zauważyli jak po posesji znajomych chodzi nieznany im mężczyzna, który wszedł do domu przez wybite okno, a kiedy wyszedł tą samą drogą ujęli go. Funkcjonariusze przejęli 53-latka od mieszkańców gminy Susza i przetransportowali do iławskiej komendy policji. W trakcie osadzania w policyjnej celi  okazało się, że mężczyzna miał 2,7 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Susz po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut, do którego się przyznał.
Kodeks karny za kradzież z włamaniem w warunkach tzw. „ recydywy” (czyli powrotu do przestępstwa w ciągu 5 lat od odbycia co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności, za umyślne przestępstwo podobne do przestępstwa, za które już był skazany) przewiduje karę do 15 lat pozbawienia wolności.

KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages