Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Władze Susza pozyskały unijne dofinansowanie na rewitalizację Starego Miasta

2017-06-29 13:30:09 (ost. akt: 2017-06-29 13:34:46)
Burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski (z lewej) i marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin podpisują stosowne umowy

Burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski (z lewej) i marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin podpisują stosowne umowy

Autor zdjęcia: susz.pl

W Urzędzie Marszałkowskim województwa warmińsko-mazurskiego w Olsztynie burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski oraz skarbnik gminy Susz Bożena Chmielewska podpisali umowę na dofinansowanie projektu pn. „Rewitalizacja przestrzeni publicznej w obrębie starego miasta w Suszu (dawnego rynku) na plac miejski o wysokiej estetyce i funkcji rekreacyjno – wypoczynkowej”.

Całkowita wartość projektu wynosi 456.245,45 zł. Kwota dofinansowania z EFRR wynosi 85% kwoty wydatków kwalifikowanych tj. 382.508,03 zł.

Przedmiotem projektu jest wykreowanie przestrzeni publicznej tj. miejsca służącego rekreacji i wypoczynkowi mieszkańców miasta i turystów. Obecnie na terenie objętym opracowaniem znajduje się zaniedbany zielony skwer z okalającym chodnikiem wzdłuż którego rosną wieloletnie drzewa.
Projekt znajduje się w centralnej części miasta, która powinna być jego wizytówką. W chwili obecnej plac szpeci to miejsce, jest niefunkcjonalny i niewykorzystywany w sposób oczekiwany przez społeczeństwo i władze miasta.

Projekt uwzględnia działania w postaci: usunięcia wyeksploatowanych elementów placu, wymiany nawierzchni, zieleni, małej architektury, wykonania nowego oświetlenia. Powyższe zadanie zostanie zrealizowane w 2017 roku.

źródło: susz.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages