Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Ruszyła budowa nowej siedziby Suskiego Ośrodka Kultury

2017-09-03 09:00:00 (ost. akt: 2017-08-31 14:28:22)
Nowy Suski Ośrodek Kultury powstanie  do 30 września 2018 roku

Nowy Suski Ośrodek Kultury powstanie do 30 września 2018 roku

Autor zdjęcia: Urząd Miejski w Suszu

Budowa Suskiego Ośrodka Kultury oraz kompleksu trzech boisk przy ul. Polnej w Suszu - rozpoczęły się prace przy budowie ważnych i bardzo potrzebnych obiektów. Obie inwestycje zakończą się w 2018 roku.

Odpowiedź na pytanie, czy Suszowi jest potrzebny dom kultury z prawdziwego zdarzenia, wydaje się oczywista. Minęło już ćwierć wieku od 1992 roku, kiedy w pożarze spłonął budynek Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Od tego czasu suska kultura miała swoja siedzibę w kolejnych trzech budynkach, których pomieszczenia trzeba było adaptować do potrzeb organizacji wielu różnorodnych zajęć artystycznych, muzycznych i wokalnych oraz społeczno-kulturalnych.

Nowy obiekt, zaprojektowany specjalnie do tego typu działalności, pozwoli poszerzyć i sprofesjonalizować ofertę Suskiego Ośrodka Kultury, skierowaną do mieszkańców. Jego powstanie po 25 latach „tułaczki” po prostu należy się inicjatorom zajęć artystycznych i kulturalnych oraz suskim dzieciom i młodzieży, która z nich korzysta. Inwestycja ruszyła w lipcu br., a zakończy się 30 września 2018 roku. Dokonano już wymiany gruntu, a w najbliższym czasie ruszą dalsze prace budowlane. Wykonuje je Firma Handlowo Usługowa Turhen Henryk Siergiej.
Druga z inwestycji wieloletnich, której rozpoczęcie mogliśmy obserwować w Suszu w ostatnim czasie to budowa kompleksu boisk przy ul. Polnej. Zawarta w lokalnym planie inwestycji budowa pozwoli na powstanie: mini boiska do piłki nożnej o wymiarach:
56 x 26 metrów, do koszykówki, oraz boiska, którego można używać zamiennie do siatkówki i gry w tenisa ziemnego. Wokół trzech boisk powstaną parkingi, a całość terenu będzie oświetlona i ogrodzona. Wykonawca to firma Solid-Stet Sp. z o.o. ze Szczecina.

Urząd Miejski w Suszu złożył wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki o dofinansowanie inwestycji przy ul. Polnej. Zakończenie prac zaplanowano 30 czerwca 2018 roku..

Życie Powiatu Iławskiego
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages