Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Ulnowo było gospodarzem tegorocznych dożynek w Gminie Susz

2017-09-05 18:00:19 (ost. akt: 2017-09-05 14:45:26)

Autor zdjęcia: Cezary Oracki, Urząd Miejski w Suszu

Na jeden niedzielny dzień stolicą Gminy Susz stało się Ulnowo, w którym odbyły się Dożynki Gminne 2017.


Starościną Dożynek była Barbara Tomaszewska z Różnowa, a Starostą – Stanisław Szpanel z Chełmżycy. Ozdobą uroczystości, w których udział wzięło wielu mieszkańców gminy, były oczywiście tradycyjne wieńce dożynkowe, przygotowane przez mieszkańców 10 sołectw.


Dożynki Gminne 2017 rozpoczęła msza święta w kościele w Ulnowie. Przed rozpoczęciem liturgii księża koncelebrujący mszę poświęcili wieńce dożynkowe, których dziesięć zdobiło teren bezpośrednio przed wejściem do świątyni. Po zakończeniu mszy korowód dożynkowy wraz z wieńcami przeniósł się na stadion. Tam odbyła się pozostała część uroczystości.

Dożynki, których na szczęście nie zdołała zepsuć pogoda, przebiegły w bardzo sympatycznej atmosferze i zgodnie z założonym harmonogramem. Wzięło w nich udział kilkuset mieszkańców gminy. Impreza byłą znakomitą okazją do docenienia wyróżniających się rolników z terenu gminy. Wyróżnienia i statuetki z rąk burmistrza Susza, jego zastępcy oraz przewodniczącego Rady Miejskiej otrzymało 29 osób, nagrodzonych w 5 kategoriach (pełna lista poniżej).

W konkursie wieńców dożynkowych zwyciężyło sołectwo Ulnowo, których wieniec będzie reprezentował naszą gminę na Dożynkach Wojewódzkich, przed Jakubowem Kisielickim i Redakami. Jednak gratulacja i podziękowania za ogromny trud należą się twórcom wszystkich 10 wieńców, które stanęły do konkursu. Podkreślił to burmistrz Susza, Krzysztof Pietrzykowski: Bardzo dziękuję wszystkim osobom, zaangażowanym w powstanie tych symboli dożynek. Dziękuję za Wasze starania, które przypominają nam, jak wiele zawdzięczamy polskiej wsi i pozwalają pielęgnować ważne polskie tradycje.

W swoim wystąpieniu burmistrz potwierdził także, że kolejne imprezy dożynkowe będą odbywały się nie w mieście Susz, ale w kolejnych sołectwach gminy: Podjąłem taka decyzję już jakiś czas temu i dziś tu, w obecności tak wielu mieszkańców gminy i przy wspaniałej atmosferze oraz pięknej oprawie dzisiejszej uroczystości, otrzymuję najlepsze potwierdzenie, ze była to dobra decyzja.

Część oficjalną  zakończyło przekazanie przez Polski Czerwony Krzyż, reprezentowany przez dyrektora Oddziału Wojewódzkiego PCK w Olsztynie, dwóch specjalnych, trójkołowych rowerów dla osób niepełnosprawnych na rzecz suskich instytucji: Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

W części artystycznej imprezy z ludowym repertuarem wystąpił zespół Suse. Imprezę zakończyły koncerty zespołów zespoły: Non Stop i Boyfriend. 
Organizatorzy – Suski Ośrodek Kultury oraz Gmina Susz serdecznie dziękują wszystkim osobom, zaangażowanym w organizację Dożynek Gminnych 2017, w szczególności paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Ulnowie.

LISTA NAGRODZONYCH ROLNIKÓW:

1.   1. KATEGORIA „MŁODY ROLNIK”
- Marcin Litwiniuk,
- Dawid Ziętarski,
- Dariusz Tulin,
- Emilia i Piotr Łaszkiewicz,
- Beata Stępień,
- Paweł Śliżewski,
- Jarosław Blunkowski.

  2. KATEGORIA „DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ ROLNICTWA”
 - „MELO-DREN” Zbigniew Więcek
  3. KATEGORIA „GOSPODARSTWO EKOLOGICZNE”:
 - Sabina i Marek Nickel
  4. KATEGORIA „GOSPODARSTWO ROLNE”: 
 - Gospodarstwo Rolne Dominik i Wiesława Pawlikowscy
  5. KATEGORIA „NAJBARDZIEJ AKTYWNY MIESZKANIEC WSI”:
Sołectwo:  Bronowo
- Jolanta Celanowicz,
- Sylwia Kochalska,
- Teresa Bubiec,
- Sabina Balkiewicz,
- Sebastian Balkiewicz.
Sołectwo:  Jakubowo Kisielickie

- Teresa Biazik,
- Hanna Rogowska,
- Władysława Garnek,
- Halina Witkowska,
- Jolanta Kowalska,
- Agnieszka Michałowicz,
- Elżbieta Sobocińska,
- Krystyna Maksimik,
-Teresa Barańska,
- Marianna Kowalska,
Sołectwo:  Ulnowo
- Jadwiga Budzińska.


Cezary Oracki, Urząd Miejski w Suszu
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages