Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

"Jeśli wezwiecie policję, to popełnię samobójstwo" — pijany 38-latek straszył tak rodziców od ponad 1,5 roku

2017-09-08 09:27:13 (ost. akt: 2017-09-08 09:31:34)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Prokurator rejonowy w Iławie zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji wobec mieszkańca gminy Susz, który znęcał się nad swoją żoną. 68-latek trzy razy w tygodniu będzie musiał stawiać się w suskim komisariacie a ponadto prokurator zobowiązał go do poprawnego zachowania się wobec pokrzywdzonej oraz zakazał nadużywania alkoholu. Drugi ze sprawców przemocy domowej znęcał się nad swoimi rodzicami. Iławski sąd zdecydował o odizolowaniu go od pokrzywdzonych. Został tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy.

W poniedziałek (4. września) policjanci z komisariatu w Suszu interweniowali w jednym z mieszkań na terenie gminy Susz. Z policyjnych ustaleń wynikało, że agresywny 68-latek już od dłuższego czasu znęcał się psychicznie nad swoja żoną. Często będąc pod wpływem alkoholu wszczynał domowe awantury, w trakcie których wyzywał kobietę, ośmieszał, krytykował, poniżał i ciągle niepokoił.

W rodzinie wdrożona była procedura niebieskiej karty. Policjanci zatrzymali awanturnika i przewieźli go do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty. W środę prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec niego policyjnego dozoru. 68-letni mieszkaniec gminy Susz będzie musiał 3 razy w tygodniu stawiać się w miejscowym komisariacie policji, jak również poprawnie zachowywać się w stosunku do swojej żony. Ponadto, mężczyzna otrzymał też zakaz nadużywania alkoholu.

Wobec drugiego sprawcy przemocy w rodzinie iławski sąd na wniosek policjantów i prokuratora zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.
38-letni mieszkaniec gminy Susz znęcał się psychicznie nad swoimi rodzicami, z którymi wspólnie zamieszkiwał.
Koszmar małżeństwa trwał od ponad półtora roku. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu wyzywał swoich rodziców słowami wulgarnymi, wyganiał ich z domu, zakłócał spoczynek nocny, a ponadto groził, że jeśli wezwą policję, to popełni samobójstwo.

— W rodzinie wdrożona była procedura niebieskiej karty. Podczas ostatniej awantury 38-latek zachowywał się również agresywnie w stosunku do innych mieszkańców miejscowości, wobec których dopuścił się czynów chuligańskich. Mężczyzna został już zatrzymany — czytamy w policyjnym raporcie.
Za przestępstwo znęcania się nad najbliższymi kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages