Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Zarzut oszustwa dla 31-latka z gminy Susz

2017-09-12 10:45:20 (ost. akt: 2017-09-12 10:56:16)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

31-latek usłyszał zarzut oszustwa. Mężczyzna miał wykonać maszynę stolarską i pobrał nawet zaliczki jednak nie wywiązał się z zawartej umowy. Wartość strat szacuje się na 9 tys. zł.

31-latek usłyszał zarzut oszustwa. Wartość strat szacuje się na 9 tys. zł. Mieszkaniec gminy Susz wkrótce będzie tłumaczyć się przed sądem.

Policjanci z Komisariatu Policji w Suszu wspólnie z prokuraturą prowadzili dochodzenie przeciwko 31 - latkowi. Z ustaleń śledczych wynikało, że mieszkaniec gminy Susz w celu osiągnięcia korzyści majątkowej zawarł umowę na wykonanie maszyny stolarskiej, z której się nie wywiązał. Pokrzywdzony w związku z powyższym złożył zawiadomienie o przestępstwie a policjanci przesłuchali świadków.  Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu 31 – latkowi. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że mieszkaniec gminy Susz pobrał także zaliczki od pokrzywdzonego o łącznej kwocie 9 tys. zł. Ustalono, że nie miał zamiaru wywiązywać się z umowy oraz zwrócić zaliczki pokrzywdzonemu.

Zgodnie z art. 286. § 1. Kodeksu Karnego „Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”

KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages