Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Groził sąsiadowi wymachując siekierą! Dostał areszt

2017-09-20 10:32:49 (ost. akt: 2017-09-20 10:39:17)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Adam Wnęta

Do celi trafił 64-letni mężczyzna, który w ubiegłą niedzielę trzymając w ręku siekierę groził znajomemu. Sąd Rejonowy, w Iławie na wniosek prokuratora i policji, zastosował wobec mieszkańca gminy Susz, 3- miesięczny areszt tymczasowy.

Zdarzenie miało miejsce w ostatnią niedziele 17 września , kilka minut przed godziną 9:00 rano, w jednym z domów na terenie gminy Susz.
Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o tym, że sąsiad sąsiadowi grozi siekierą. Na miejsce natychmiast pojechał patrol policji. Okazało się, że 64 – latek groził swojemu znajomemu pozbawieniem życia, wymachując przy tym siekierą. Policjanci ze względu na realne zagrożenie życia i zdrowia zatrzymali mieszkańca gminy Susz i osadzili w policyjnej celi. Mundurowi przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadków. W trakcie prowadzonego postępowania okazało się, że nie jest to pierwsza taka sytuacja, kiedy 64 – latek groził swojemu sąsiadowi. Mężczyzna za powyższe przestępstwo odbywał już karę pozbawienia wolności. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu mężczyźnie. 
Sąd zastosował wobec mieszkańca gminy Susz tymczasowy areszt. 64 - latek najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.
Kodeks karny za groźby w warunkach tzw. „ recydywy” (czyli powrotu do przestępstwa w ciągu 5 lat od odbycia, co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności, za umyślne przestępstwo podobne do przestępstwa, za które już był skazany) przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.


KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages