Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Jak najszybciej rozwiązać problem wody w Gminie Susz... Odbyły się spotkania z mieszkańcami

2017-11-10 13:15:51 (ost. akt: 2017-11-10 13:05:02)

Autor zdjęcia: Cezary Oracki, Urząd Miejski w Suszu

Intensywne działania Zakładu Usług Komunalnych i Urzędu Miejskiego w kwestii dopuszczenia do spożycia wody z wodociągu w Jawtach Małych oraz ewentualne przyczyny zanieczyszczenia wody – to główne tematy spotkań prezesa Zakładu Usług Komunalnych w Suszu z mieszkańcami wsi, korzystającymi z tego wodociągu.


Spotkania odbyły się w Jawtach Wielkich i Nipkowiu oraz w Bałoszycach. Rozmowy z mieszkańcami wsi, którzy korzystają z ujęcia wody w Jawtach Małych są bardzo konkretne i merytoryczne. Prezes Bolesław Niemkiewicz informuje obecnych, że ostatnie badania potwierdzają, że na ujęciu wody nie występują już bakterie coli. Badania wykazują jeszcze zawyżony poziom mikroorganizmów i tylko z tego powodu zakaz spożywania wody z ujęcia w Małych Jawtach wciąż pozostaje aktualny. Przepisy są w tej sprawie jasne – decyzję o cofnięciu zakazu spożycia wody może wydać wyłącznie Sanepid po dwukrotnym pozytywnym wyniku badania wody.
Istnieje jednak duża szansa, że ta sytuacja zmieni się w ciągu kilku najbliższych dni. Pomoże w tym niewątpliwie montaż specjalistycznego sterylizatora wody, który zwalcza bakterie i organizmy. Sprzęt został zamontowany przez ekipę ZUK na ujęciu w Jawtach Małych.
W temacie skażonej wody z ujęcia w Jawtach Wielkich działa również suski ratusz. Służby gminne skupiają się przede wszystkim na ustaleniu przyczyn skażenia. Kilka dni temu burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski powołał w Urzędzie Miejskim specjalną komisję, której przewodniczy kierownik referatu Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska, a której zadaniem jest wszechstronne zbadanie przyczyn skażenia. Trwają już pierwsze kontrole rozwiązań wodno-ściekowych, stosowanych w gospodarstwach rolnych, znajdujących się w sąsiedztwie ujęcia wody.
O postępach działań, których celem jest jak najszybsze rozwiązanie dokuczliwego dla mieszkańców gminy problemu, będziemy na bieżąco informować - zapewnia Urząd Miejski w Suszu.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages