Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Na Starym Mieście w Suszu praca wre [ZOBACZ JAK TAM BĘDZIE WKRÓTCE - WIZUALIZACJA]

2018-01-04 14:53:46 (ost. akt: 2018-01-04 15:06:44)
Stare Miasto w Suszu aktualnie

Stare Miasto w Suszu aktualnie

Autor zdjęcia: Cezary Oracki, Urząd Miejski w Suszu

Rozpoczęta w ostatnich tygodniach ubiegłego roku rewitalizacja Starego Miasta w Suszu budzi duże zainteresowanie mieszkańców. W odpowiedzi na liczne pytania urzędnicy postanowili przypomnieć opis koncepcji zagospodarowania tego terenu.


Rewitalizacja Starego Miasta w Suszu to kolejna inwestycja, poprawiająca wizerunek miasta, której projekt był ogłaszany na stronach Urzędu Miejskiego oraz prezentowany przez burmistrza Susza na sesji Rady Miejskiej. Celem jest wykreowanie przestrzeni publicznej – miejsca służącego rekreacji i wypoczynkowi mieszkańców miasta i turystów przez przearanżowanie istniejącego stanu bez ingerencji w warstwy historyczne.
Zgodnie z koncepcją zagospodarowania tego terenu zaprojektowano plac miejski ze zróżnicowana materiałowo i kolorystycznie nawierzchnią z kostki granitowej, płyt granitowych oraz kostki klinkierowej. W obszarze placu wydzielone zostaną miejsca odpoczynku – poziome elementy wielkogabarytowych ławek z kompozytu drewnianego, wiaty ze stolikami i krzesłami oraz pojedyncze ławki z oparciem. Przewiduje się także częściową wycinkę oraz wykonanie zabiegów pielęgnacyjnych wobec istniejącego drzewostanu.
Planowane jest zmodernizowanie sieci elektroenergetycznej dla potrzeb nowego oświetlenia terenu i pojawienie się wielu nowych elementów małej architektury – m. in. makiety Starego Miasta, pylonu informacyjnego z opisem historii miasta, stojaków na rowery oraz pojemników na odpady. Najnowszym pomysłem jest wzbogacenie placu Starego Miasta o granitową, podświetlaną fontannę.

— Rozpoczęte kilka tygodni temu prace zakończą się w połowie 2018 roku, ale to nie koniec prac w tym obszarze w najbliższym czasie. W bieżącym roku powstanie dokumentacja na przebudowę chodników i drogi w obszarze Starego Miasta, która stanowić będzie niejako drugi etap gruntownej modernizacji tej części Susza. Jestem przekonany, że po zakończeniu całości inwestycji w Stare Miasto, miejsce to zyska zupełnie nowy blask i stanie się wizytówką naszego miasta – podsumowuje burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski.

Cezary Oracki, Urząd Miejski w Suszu
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages