Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Pijany i agresywny 21-latek z Susza wyzywał, poniżał i ośmieszał swoją mamę i babcię

2018-02-14 09:30:14 (ost. akt: 2018-02-14 09:45:19)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Kobieta stwierdziła, że ma dość i wezwała pomoc, kiedy to jej wnuk po raz kolejny będąc pod działaniem alkoholu zaczął się awanturować. Policjanci zatrzymali 21-latka i wszczęli procedurę Niebieskiej karty.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o awanturze w jednym z domów na terenie Susza. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce.
— Okazało się, że 21-latek wszczął awanturę ze swoją mamą i babcią. Mężczyzna wyzywał kobiety, poniżał, ośmieszał i zaczął zachowywać się wobec nich agresywnie — mówi Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Kobiety w obawie o swoje życie i zdrowie poprosiły o pomoc policjantów. W związku z zachowaniem 21-latka, mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.
— Funkcjonariusze wdrożyli w rodzinie procedurę Niebieskiej karty i przyjęli zawiadomienie o przestępstwie. Złożyli również wniosek do prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec 21-latka — dodaje oficer prasowy KPP Iława.
Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec 21-latka środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru. Mężczyzna będzie musiał dwa razy w tygodniu stawiać się w komisariacie policji w Suszu, ma zakaz nadużywania alkoholu oraz zakaz opuszczania kraju.

Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages