środa, 24 lipca 2019. Imieniny Kingi, Krystyna, Michaliny

Temat jeziora Suskiego wciąż aktualny

2018-06-14 17:25:30 (ost. akt: 2018-06-14 11:40:44)
Burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski oraz przedstawiciel Firma Jokro z Ostrołęki

Burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski oraz przedstawiciel Firma Jokro z Ostrołęki

Autor zdjęcia: Urząd Miejski w Suszu

Biologiczna metoda rekultywacji Jeziora Suskiego w oparciu o produkowany w Polsce preparat firmy ProBiotics – to temat spotkania Krzysztofa Olczaka z firmy Jokro z Burmistrzem Susza Krzysztofem Pietrzykowskim, które miało miejsce na początku czerwca.

Firma Jokro z Ostrołęki specjalizuje się w biotechnologii w rolnictwie oraz oczyszczaniu jezior i stawów. Reprezentujący ją Krzysztof Olczak przedstawił nowy, ciekawy pomysł na rekultywację Jeziora Suskiego. Ma on związek z rozpoczęciem w Polsce, jako trzecim na świecie kraju, po Japonii i USA, produkcji preparatu firmy ProBiotics, z którą współpracuje Jokro. Produkcja preparatu w naszym kraju znacznie obniżyła,  wcześniej bardzo wysoki, koszt wykorzystania tej biologicznej metody rekultywacji jezior i stawów przy jednoczesnym zachowaniu jego wysokiej skuteczności.
Przedstawiciel Jokro przedstawił wstępny plan działań wobec wód jeziora Suskiego, deklarując jednocześnie przygotowanie w najbliższym czasie szczegółowego, 3-letniego harmonogramu rekultywacji jeziora. To według specjalistów minimalny okres stosowania metody biologicznej.
Ważnym elementem tego programu ma być również, od wielu lat pomijana w dyskusjach na temat oczyszczenia suskiego zbiornika, kwestia uporządkowania zlewni jeziora. Zdaniem firmy Jokro tylko wspólne, skoordynowane działania wobec wód zbiornika oraz jego zlewni mogą przynieść konkretne i długotrwałe efekty rekultywacyjne.


Cezary Oracki, Urząd Miejski w Suszu
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages