Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

To wielki sukces i honor! Suszanka wystartuje podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej

2018-08-17 15:47:30 (ost. akt: 2018-08-17 15:59:40)
Julia Szmigiel z rodzicami i trenerem Andrzejem Szyslerem

Julia Szmigiel z rodzicami i trenerem Andrzejem Szyslerem

Autor zdjęcia: Fot. Focus on sport.

Julia Szmigiel, 13-letnia mieszkanka Susza i uczennica suskiej Szkoły Podstawowej, wystartuje  w biegu honorowym podczas Memoriału Kamilli Skolimowskiej. Odbędzie się on 22 sierpnia 2018 roku na stadionie Śląskim w Chorzowie.

To nagroda za występ Julii podczas finałów Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi. Gratulujemy tego wyróżnienia!
Memoriał Kamili Skolimowskiej to prestiżowy, międzynarodowy mityng lekkoatletyczny, organizowany cyklicznie od 2009 roku przez Fundację Kamili Skolimowskiej. Jego pierwsza edycja, nosząca nazwę „Mityng ku czci Kamili”, odbyła się 2 maja 2009 roku na stadionie warszawskiej Skry.
Główną ideą, jaka przyświecała organizacji tego wydarzenia, było oddanie hołdu zmarłej mistrzyni olimpijskiej z Sydney. Impreza miała być jednorazowym przedsięwzięciem, jednak po roku przerwy zarząd Fundacji podjął decyzję o zorganizowaniu kolejnej edycji, tym razem całkowicie zmieniając jej formułę.
Oprócz rzutu młotem w programie znalazły się również inne konkurencje lekkoatletyczne. Podczas tegorocznej edycji zawodów w Chorzowie zaprezentują się gwiazdy światowego sportu, między innymi wielu uczestników niedawnych Mistrzostw Europy w lekkiej  atletyce z Berlina.

Julia Szmigiel - trzecia od lewej strony nr 2261 - podczas finiszu finalowego biegu na 60 metrów (Łódź 17 06 2018).
Fot. Focus on sport
Julia Szmigiel weźmie udział w biegu honorowym podczas tej wyjątkowej imprezy dzięki organizatorowi Ogólnopolskich "Czwartków lekkoatletycznych", czyli Stowarzyszeniu Sportu Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Start podczas Memoriału to nagroda za wynik, osiągnięty podczas ogólnopolskich finałów Czwartków, które odbyły się 17 czerwca br. w Łodzi, a w których (po raz pierwszy) wystąpiła 40-osobowa reprezentacją lekkoatletów z Gminy Susz. Julia zaprezentowała się w Łodzi najlepiej z tej grupy, zajmując 4 miejsce w finałowym biegu na 60 metrów w kategorii 13 lat.

Reprezentantka suskiej Szkoły Podstawowej i sekcji LA przy CSiR w Suszu wystartuje w Chorzowie w specjalnym, honorowym biegu na 100 metrów,  zorganizowanym dla tegorocznych  finalistek biegu na 60 metrów w kat. 13 lat. Początek biegu około godziny 17.00. Trzymamy kciuki!

Będzie to trzeci start Julii na 100 m. Jej najlepszy wynik na tym dystansie wynosi 13,61 sek., uzyskany w tym roku podczas zawodów w Lubawie.

Julia Szmigiel ma niespełna 13 lat i trenuje lekką atletykę pod kierunkiem Andrzeja Szyslera (patrz zdjęcie) w sekcji LA przy Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu od jesieni 2017 roku. Bardzo interesuje się sportem, uprawia także jeździectwo i żegluje, jest wzorową uczennicą. W swoich lekkoatletycznych treningach Julia ma pełne wsparcie swoich rodziców, którzy są bardzo zaangażowani w jej rozwój na różnych płaszczyznach.
Wielkie gratulacje!

Julia z trenerem
Źródło: Urząd Miejski w Suszu
Fot. Focus on sport
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages