Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Na rowerach ruszyli mali i duzi! MTB w Suszu za nami

2018-08-20 14:53:47 (ost. akt: 2018-08-21 10:22:29)
 Dzieci rywalizowały w kategoriach wiekowych rozpoczynających się już od trzylatków na dystansie 100 metrów, a następnie kolejno na 200, 300 i 500 metrów

Dzieci rywalizowały w kategoriach wiekowych rozpoczynających się już od trzylatków na dystansie 100 metrów, a następnie kolejno na 200, 300 i 500 metrów

Autor zdjęcia: Urząd Miejski w Suszu

Łącznie 340 zawodników wystartowało w niedzielnym IX Ogólnopolskim Wyścigu MTB Susz 2018. Przy pięknej pogodzie i w pozytywnej atmosferze na rowerach ścigały się rodziny, dzieci oraz dorośli.


To była rowerowa niedziela dla wszystkich chętnych. Impreza rozpoczęła się o godz. 10.15 startem wyścigu rodzinnego na dystansie 12 kilometrów, w którym wystartowało 29 zespołów, złożonych z minimum jednego rodzica i jednego dziecka, choć nie brakowało też zespołów trzyosobowych.
Następnie na linii startu pojawili się dorośli. Najpierw na trasę o długości 42 kilometrów wyruszyli uczestnicy wyścigu Mega, a po kilku minutach rozpoczęła się rywalizacja na dystansie Mini, liczącym sobie 27 kilometrów. Zawodnicy bardzo pozytywnie, jako zróżnicowane i szybkie, oceniali trasy, w znacznej części wyznaczone w lasach Nadleśnictwa Susz i chwalili ogólną organizację niedzielnej imprezy. Po ukończeniu zmagań sportowych za metą na sportowców czekała strefa regeneracyjna z napojami, owocami oraz ciepłym posiłkiem.
Następnie okolice startu i mety w pobliżu hali CSiR przejęli najmłodsi zawodnicy.

Dzieci rywalizowały w kategoriach wiekowych rozpoczynających się już od trzylatków na dystansie 100 metrów, a następnie kolejno na 200, 300 i 500 metrów. Każde z dzieci na mecie otrzymało pamiątkowy medal i słodki upominek, a te, które zajęły pierwsze trzy miejsca w każdym z wyścigów – stanęły na podium i odebrały puchary z rąk burmistrza Susza Krzysztofa Pietrzykowskiego, zastępcy burmistrza Susza, Zdzisława Zdzichowskiego oraz przez Jarosława Piechotkę, dyrektor Centrum Sportu i Turystyki w Suszu.

Imprezę zakończyła dekoracja najlepszych zawodników na dystansach Mega i Mini. Pełna lista wyników na:
http://sts-timing.pl/event/mtb-susz-2018/

Ostatnim akcentem było losowanie wśród wszystkich startujących szeregu nagród rzeczowych, a wśród nich nagrody specjalnej IX Ogólnopolskiego Wyścigu MTB Susz 2018, czyli roweru marki Folta, który trafił do Jacka Pieścińskiego z Grudziądza.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom i kibicom niedzielnego szaleństwa rowerowego w Susz i już teraz zapraszamy na jubileuszową, X edycję MTB Susz 2019!

Organizatorzy zawodów chcieliby podziękować wszystkim zaangażowanym w dziewiątą edycję Ogólnopolskiego Wyścigu MTB Susz 2018: Nadleśnictwie Susz, zawodnikom MTB Susz Epidemia Cyklozy za przygotowanie całej trasy, pracownikom biura zawodów za sprawną opiekę nad zawodnikami, grupie biegowej Rozbiegany Susz przy CSiR za pomoc w biurze zawodów oraz pomocy na trasie, Piechotka Team Kickboxing za obstawę trasy wolontariuszom za całość pracy jaką włożyli przy trasie, start/mecie, biurze zawodów, Harcerskiemu Klubowi Ratowniczemu w Suszu i ratownikom medycznym ze Sztumu za opiekę medyczną, Przedszkolu Miejskiemu za przepyszny posiłek regeneracyjny, Ochotniczej Straży Pożarnej w Suszu oraz Komisariatowi Policji w Suszu za profesjonalną obstawę ulic Susza, dla sklepu TOTO Susz, za nagrody dla najlepszych zawodników i zawodniczek oraz nagród do losowania oraz sklepu Almar Susz, który zasponsorował puchar dla najlepszego suszanina na dystansie MEGA. Ponadto chcielibyśmy podziękować mieszkańcom Susza za fantastyczny doping w trakcie zawodów.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages